Ciekawostki

Jak będzie wyglądać królewski potomek? Może tak

Ciekawostki

NickolayLamm from MyVoucherCodes.co.uk.Może tak będą wyglądać w wieku 25 lat potomkowie książęcej pary

Ciąża księżnej Kate jest obecnie jedną z najbardziej "medialnych" na świecie. Pojawiają się nawet prognozy dotyczące wyglądu dziecka. Grupa Amerykanów przygotowała wizualizację, która ukazuje przypuszczalny wygląd prawnuka lub prawnuczki królowej Elżbiety II, gdy osiągnie 25 rok życia.

Próbę spojrzenia w przyszłość, w oparciu o podstawy naukowe, podjęła się dwójka grafików, Nickolay Lamm i Nikolett Meresz z portalu MyVoucherCodes.co.uk, którzy oparli się o informacje uzyskane od studentki genetyki z MIT, Jenny Chen.

Studentka zaznacza, że niemożliwe jest dokładnie określić wygląd dziecka księżnej Kate i księcia Williama, ale można pokusić się o stworzenie przybliżonej symulacji, bazując na szeregu znanych zasad rządzących dziedziczeniem charakterystycznych cech wyglądu.

Kobieta górą

Jeśli chodzi o oczy, to sytuacja jest dość skomplikowana. Książę ma oczy niebieskie, a księżna zielone. Żaden kolor nie jest więc silnie dominujący i trudno przewidzieć, który odziedziczy dziecko. Dlatego na wizualizacji córka ma niebieskie, a syn zielone.

Łatwiej jest z włosami. Brązowe włosy księżnej najpewniej zdominują blond księcia i dzieci będą miały kolor po matce. Gen odpowiadający za dołeczki, które ma księżna, jest dominujący, więc dzieci niemal na pewno też będą je miały.

Królewscy potomkowie z dużym prawdopodobieństwem odziedziczą po księżnej też lekko falujące włosy, ciemniejszy odcień skóry i migdałowy kształt oczu (William ma bardziej okrągłe).

Ogólnie rzecz biorąc, dzieci prawdopodobnie będą bardziej przypominały swoją matkę niż ojca. Księżna ma "silniejsze" geny. Wspólny jest owalny kształt twarzy i kształt uszu. Książę ma szansę wygrać w kwestii wyglądu szczęki i warg.

Autor: mk/iga / Źródło: myvouchercodes.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: NickolayLamm from MyVoucherCodes.co.uk.

Pozostałe wiadomości