Instagram uruchamia nowy format treści. Czym są Poradniki?

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
gg//mro
Źródło:
Instagram
Poradniki na Instagramie
wideo 2/4
Poradniki na Instagramie

Instagram umożliwia już nie tylko dodawanie zdjęć i filmików. 18 maja na firmowym blogu pojawiła się informacja o szczegółach działania najnowszej usługi - Poradników. Będą one wprowadzane stopniowo. Nie podano konkretnej daty udostępnienia Poradników wszystkim użytkownikom.

O najnowszej usłudze poinformowano 18 maja na instagramowym blogu. - Chcemy, aby Instagram był miejscem, gdzie można znaleźć wiarygodne informacje. Dlatego przedstawiamy Poradniki (…) - napisano w oświadczeniu.

Najnowszy format umożliwia dodawanie dłuższych treści tekstowych, wyglądem przypomina wręcz post na blogu lub Facebooku.. Twórcy oprócz tekstu mogą do nich dodawać zdjęcia i filmy. Nie ma możliwości wejścia w interakcje z danym wpisem - brakuje pola na komentarze i możliwości jego polubienia.

Poradniki na razie dostępne tylko dla wybranych użytkowników: bardzo popularnych twórców, osób publicznych i organizacji koncentrujących się na zdrowiu psychicznym i dobrym samopoczuciu. Poradniki tworzone przez te konta mają wspomóc społeczność Instagrama w dobrym przetrwaniu pandemii COVID-19.

Do dziś tylko osiem kont na całym świecie otrzymało dostęp do tworzenia Poradników. Aby je zobaczyć należy podczas korzystania z aplikacji na telefonie (w wersji desktopowej nie jest to możliwe) wejść w specjalną zakładkę.

Poradniki można zobaczyć tylko na smatfonach

Od zdjęć po Poradniki

Instagram powstał w 2010 roku. Do 2015 roku można było dodawać na swoje konta krótkie filmy i zdjęcia o charakterystycznym, kwadratowym formacie. Od tamtego czasu aplikacja przeszła wiele aktualizacji, które wprowadziły zmiany w jej funkcjonowaniu. Dodano do niej możliwość tworzenia relacji i wysyłania zdjęć do wybranych użytkowników, czy wyszukiwarkę hasztagów i użytkowników. Rozbudowano również opcje dodawania wideo. Dzięki IGTV twórcy mogą sobie pozwolić na ich dłuższy czas trwania.

ZOBACZ >> Oto najbardziej wpływowi ludzie w internecie. Muzycy, politycy, książęta i aktywiści

Autor:gg//mro

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Instagram