"Idiotyczni" Lepper i Giertych

Ciekawostki

Aktualizacja:
TVN24Zwycięzcy sondażu

Od kilku miesięcy nie ma ich na pierwszych stronach gazet, ale Polacy o nich nie zapomnieli. Andrzej Lepper i Roman Giertych są, według sondażu tygodnika "Wprost", "najbardziej idiotycznymi politykami".

Dokładnie pytanie brzmiało: Który z polityków kojarzy ci się z idiotycznymi zachowaniami i wypowiedziami?

Andrzej Lepper i Roman Giertych byli bezkonkurencyjni - głosowało na nich odpowiednio 45 i 37 proc. respondentów. Na również nieco mniej obecną w mediach od czasu wyborów Nelly Rokitę już znacznie mniej - 17 proc. Tuż za podium uplasował się polityk PO, symbol politycznego happeningu ostatnich miesięcy, Janusz Palikot (15 proc).

Trzecie miejsce - Nelly Rokita 

Dalsze miejsca okupują: znany z ciętego języka wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (10 proc.); zawdzięczający swą pozycję prawdopodobnie "chorobie filipińskiej" Aleksander Kwaśniewski (9 proc.); władający ostrą retoryką Jacek Kurski (9 proc.); obdarzona charakterystycznym głosem i poglądami Joanna Senyszyn (7 proc.); muzykalny Tadeusz Cymański zwany przez politycznych przeciwników klaunem (4 proc.) oraz znana w całym świecie za sprawą Teletubisiów Ewa Sowińska (4 proc.). W badaniu Pentora dla "Wprost" można było podać maksymalnie dwa nazwiska.

Źródło: Wprost

Źródło zdjęcia głównego: TVN24