#HospitalGlam, czyli jak zaakceptować swoje chore ciało

Ciekawostki

Twitter, FacebookZdjęcia pomagają jej zaakceptować własne ciało i łatwiej przechodzić chorobę

Karolyn Gehrig od kilkunastu lat cierpi na przewlekłą chorobę. Syndrom Ehlersa-Danlosa objawia się częstymi urazami stawów i kości. Sposobem Karolyn na znoszenie trudów terapii jest aktywność w mediach społecznościowych. Projekt #HospitalGlam pomaga jej także w akceptacji własnego ciała.

W 2003 roku u Karolyn Gehrig zdiagnozowano przewlekłą chorobę. Teraz swoją przypadłość i życie, które wypełnione jest wizytami w szpitalu, kobieta zamieniła w sztukę.

Przewlekła choroba

Syndrom Elhersa-Danlosa jest zespołem chorób genetycznych. Charakteryzuje się utrudnionym gojeniem ran oraz nadmierną elastycznością skóry i stawów. Gehrig boryka się z ciągłymi złamaniami kości i urazami stawów. Powoduje to częste wizyty w szpitalu oraz długotrwałe i ciężkie leczenie.

#HospitalGlam, czyli nie tracić humoru

Pomimo poważnej choroby Karolyn Gehrig stara się nie tracić humoru. Znalazła sposób, dzięki któremu łatwiej jej zaakceptować własne ciało. - Chcę, aby każdy, kto pojawia się w gabinecie lekarza, czuł się pewnie i mógł być sobą. Nikt nie powinien się wstydzić. Dbanie o siebie jest bardzo ważne – powiedziała w rozmowie z serwisem BuzzFeed.

Projekt #HospitalGlam to seria zdjęć zabawnych lub artystycznych. Najczęściej scenerią jest szpital, bo dla Gehrig to codzienność. Pomaga nie tylko sobie. Zamieszczając zdjęcia na Twitterze, Instagramie czy Facebooku pokazuje też innym, jak radzić sobie z chorobą i bezsilnością.

Część zdjęć utrzymana jest w wersji eleganckiej i artystycznej.

Post użytkownika Karolyn Gehrig.

Inne zdjęcia pokazują przykrą stronę leczenia.

I have been flirting with the nurse while discussing how much blood is acceptable for vomiting. #hospitalglam pic.twitter.com/yDbVH8SlTE— karolyn prg (@karolynprg) lipiec 17, 2014

#HospitalGlam to też sposób na przejście przez chorobę z humorem i uśmiechem na twarzy. Karolyn Gehrig często na swoich fotografiach przedstawia sytuacje z przymrużeniem oka. Jednym ze zdjęć nawiązała do stroju Beyonce, która podczas koncertu miała na sobie charakterystyczne okrycie głowy.

Kobieta udziela też porad innym chorym. Mówi np. o odpowiednim dobieraniu stroju do okazji.

Karolyn Gehring podczas 72-godzinnych badań neurologicznychInstagram/karolymprg
Gehring podczas wizyty w szpitalu, ubrana w sukienkę z lekarstwamiInstagram\karolynprg

Autor: kl//rzw / Źródło: Buzzfeed, Instagram, Facebook

Źródło zdjęcia głównego: Twitter, Facebook