TVN24 | Ciekawostki

Nowa opcja w Google Maps: widok miasta z lotu ptaka o różnych porach dnia, przy różnej pogodzie

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
kgo//az
Źródło:
Google
Polacy ofiarami internetowych oszustów
Polacy ofiarami internetowych oszustówTVN24
wideo 2/4
TVN24Polacy ofiarami internetowych oszustów

Podczas tegorocznej edycji konferencji Google I/O amerykańska firma zaprezentowała opcję Immersive View, nowość w usłudze Google Maps. Użytkownik będzie mógł zobaczyć realistyczną animację miasta o różnych porach dnia i w różnych warunkach pogodowych. Na razie dostępne będą wizualizacje m.in. Londynu, Nowego Jorku i Tokio.

We środę i czwartek w kalifornijskim Mountain View odbyła się kolejna edycja corocznej konferencji Google I/O. Jak co roku, informatyczny gigant przedstawił nowości, które zamierza wprowadzić w najbliższym czasie do swojej oferty. Jedna z zaprezentowanych nowinek dotyczy map Google'a. Już niedługo użytkownicy będą mogli zobaczyć wybrane miasta w formie wizualizacji z lotu ptaka.

Przedstawiona przez Google'a nowość nazywa się Immersive View (z ang. – wciągający widok) i jest sporą gratką, zwłaszcza dla fanów wirtualnych spacerów. Wizualizacja ma prezentować widok miasta z góry, ale pod kątem pozwalającym na dokładne przyjrzenie się budynkom. Możliwe będzie też ich przybliżenie. Ważne obiekty opatrzone będą tablicami informacyjnymi, wyświetlanymi po najechaniu kursorem na budynek.

Na tym nie koniec: w Immersive View użytkownik będzie miał możliwość zmiany pory dnia i warunków pogodowych, by przekonać się, jak wygląda miasto w różnych okolicznościach. Natężenie ruchu drogowego – co ważne, panującego w czasie rzeczywistym – również będzie przedstawiane za pomocą animacji. W tradycyjnym widoku map Google'a korki pokazane są w formie czerwonych lub pomarańczowych pasków, tutaj odtwarzać je będą animowane samochody.

Które miasta zobaczymy w Immersive View?

Z Immersive View korzystać będzie można na komputerach i urządzeniach mobilnych. Jak przekazało Google, nowość zostanie udostępniona jeszcze w tym roku. Na początek pojawią się wizualizacje pięciu miast: Los Angeles, Londynu, Nowego Jorku, San Francisco i Tokio. Niedługo dołączyć mają do nich kolejne metropolie.

Na początku maja Google wprowadziło możliwość usunięcia z wyników wyszukiwania wrażliwych danych osobowych. Nie będzie można jednak zrobić tego samodzielnie. Aby usunąć niechcianą informację, należy złożyć wniosek, który zostanie rozpatrzony w ciągu kilku dni. Usuwane będą jedynie wyniki wyszukiwania niosące za sobą realne ryzyko związanych z nimi nadużyć.

Autor:kgo//az

Źródło: Google

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości