Francuzi zakazali noszenia burkini. Internauci chcą, by znikły slipy

TVN24

Twitter/NicoleBrown"Zatrzymajmy burkini, zabrońmy speedo"

Francuski zakaz noszenia przez kobiety burkini na plaży doczekał się kąśliwej parodii w mediach społecznościowych. Internauci proponują zakazać noszenia również męskich slipów kąpielowych. Argumentują zdjęciami.

Wprowadzony w części francuskich nadmorskich kurortów zakaz noszenia przez kobiety na plaży burkini oraz akcje policjantów, nakazujących muzułmankom poniżające publiczne rozbieranie się, doczekały się fali krytyki w mediach społecznościowych.

Wyśmiewając działanie francuskich władz, internauci zaproponowali kolejny plażowy zakaz - noszenia slipów przez mężczyzn.

Za argument służą zamieszczane na Twitterze zdjęcia.

This is a better idea...#burkini #BurkiniBan #speedo pic.twitter.com/GNSTXvE5sj— Nicole Brown (@cprsmum) 24 sierpnia 2016

Policja kazała się rozebrać

Dyskusja w sieci rozpoczęła się po publikacji zdjęć, na których widać jak grupa uzbrojonych policjantów z Nicei nakazała kobiecie siedzącej na plaży w burkini rozebrać się.

Jak opisywał "The Guardian", kobieta ubrana w burkini wypoczywała na plaży w pobliżu Bulwaru Anglików w Nicei, gdzie w połowie lipca doszło do zamachu, na skutek którego zginęły 84 osoby.

Na zdjęciach wykonanych przez fotografów widać czterech policjantów stojących nad kobietą, która zdejmowała burkini.

Jeden z nich miał wypisywać kobiecie mandat.

And here is the scary part: "People were shouting 'go home'" - France’s #burkini ban or kiss secularism goodbye? pic.twitter.com/P9wgzGbLLk— Omid Memarian (@Omid_M) 24 sierpnia 2016

Autor: pch, mkw//ŁUD / Źródło: independent.co.uk, The Gourdian, tvn24.pl

Tagi:
Raporty: