Morsowanie już było, teraz biegają po śniegu w skarpetach. "Świetny masaż dla stóp"

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mbl//mro
Źródło:
Reuters
Finowie radzą sobie z pandemią w oryginalny sposóbReuters
wideo 2/3
ReutersFinowie radzą sobie z pandemią w oryginalny sposób

Finowie znaleźli nowy sposób na utrzymanie formy w czasie lockdownu: zaczęli biegać po śniegu w wełnianych skarpetach. - To świetne ćwiczenie, które daje poczucie wolności - komentuje miłośnik tej oryginalnej aktywności. Fińscy internauci już nazwali ją hitem tej zimy.

Z powodu pandemii COVID-19 w Finlandii zamknięte są siłownie i kluby fitness. Finowie mogą nadal na świeżym powietrzu uprawiać na przykład klasyczny jogging albo morsować. Znaleźli jednak jeszcze inny sposób, żeby dbać o formę poza siłownią - biegają w grubych skarpetach po śniegu.

- Szalone sportowe rozrywki w Finlandii to już tradycja - mówi Pekka Parviainen, pilot i instruktor latania. Na opublikowanym przez Agencję Reutera nagraniu Parviainen razem z czworgiem znajomych biega po śniegu w wełnianych skarpetach w Parku Narodowym Nuuksio, oddalonym około 35 kilometrów od Helsinek. - W tym roku mamy intensywne opady śniegu, a takie bieganie w skarpetach to świetne ćwiczenie. Daje poczucie wolności, bo stopy nie są ściśnięte - komentuje.

Poczucie wolności

- Możesz to robić krótko albo dłużej biegać w głębokim śniegu. Uczucie po ćwiczeniach jest po prostu wspaniałe, to czysta radość. Bieganie po śniegu w skarpetkach to też świetny masaż dla stóp - zapewnia Parviainen. Jak dodaje mężczyzna, wełniane skarpety są bardzo ciepłe i po bieganiu w nich nie czuje się zimna. Radzi jednak, żeby założyć dwie lub trzy pary.

Czytaj też: Zróbmy sobie Finlandię. I obalmy kilka mitów

"Przypomniało mi się dzieciństwo"

Zdjęcia i nagrania z biegania po śniegu w skarpetach chętnie publikują fińscy internauci.

- Dobre towarzystwo w połączniu z naturą leczy i dodaje energii. Nie ma lepszego pomysłu na walentynki niż bieganie w skarpetkach ze swoim gangiem - pisze jedna z użytkowniczek Twittera w poście opublikowanym 14 lutego.

- Najlepszy strój przy -14 stopniach Celsjusza? Trzy pary wełnianych skarpet i dwie pary wełnianych rękawiczek - czytamy w innym wpisie.

- Po raz pierwszy spróbowałem hitu tej zimy - biegania po śniegu w wełnianych skarpetkach. To świetna sprawa, przypomniało mi się dzieciństwo - komentuje kolejny internauta.

Autor:mbl//mro

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Instagram