Ciekawostki

Facebook da użytkownikom wybór. Sami zdecydują, o czym będą czytać

Ciekawostki

Facebook wprowadza zmiany w swoim newsfeedzie
newsroom.fb.comNowe opcje mają lepiej dopasować wyświetlane treści

Dziś o tym, co wyświetla się w aktualnościach Facebooka decyduje głównie sam serwis za pomocą swojego algorytmu. Teraz ma się to nieco zmienić, dzięki trzem narzędziom, jakie wkrótce portal udostępni wszystkim użytkownikom.

O nowych opcjach w serwisie poinformował w komunikacie Jacob Frantz, product manager Facebooka.

Dziś po zalogowaniu się do portalu, użytkownicy widzą w swoich aktualnościach tylko wybrane wpisy - te, które mogą być dla nich potencjalnie interesujące. Decyduje o tym specjalny algorytm Facebooka, który spośród wszystkich wpisów naszych znajomych i polubionych stron wybiera tylko niektóre z nich.

Teraz serwis oddaje w ręce użytkowników trzy narzędzia, które mają to zmienić.

Wyświetli i podpowie

Pierwsza z nowości pozwoli użytkownikowi wybrać z listy jego znajomych i polubionych stron te, których wpisy mają pojawiać się u góry aktualności - tak by ich nie przeoczyć.

Drugie narzędzie będzie na podstawie tego pierwszego - czyli preferencji użytkownika - podpowiadać mu nowe strony do polubienia i śledzenia.

Nowe narzędzia Facebookanewsroom.fb.com

Ostatnia z nowości pozwoli kontrolować wybrane w ten sposób strony i osoby. Będzie można dzięki niemu zobaczyć, czyje aktualności wyświetlały się w ciągu ostatniego tygodnia i zdecydować, czy chcemy je śledzić dalej, czy nie. Ustawienia te będzie można w każdej chwili zmieniać.

Z nowych opcji mogą korzystać na razie tylko użytkownicy systemu iOS. Wkrótce mają być one dostępne także na Androidzie i w zwykłej, przeglądarkowej wersji serwisu.

Autor: ts / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości