Gazety informujące o śmierci królowej Elżbiety II trafiły na aukcje. Kosztują nawet kilkaset funtów

Autor:
pb//mm
Źródło:
SkyNews, tvn24.pl

Wydania brytyjskich gazet, w których po raz pierwszy informowano o śmierci królowej Elżbiety II, trafiły na internetowe aukcje. Ich ceny sięgają nawet kilkaset funtów. Wiele osób ma nadzieję, że historyczna wartość tych gazet i ładunek emocjonalny, jaki się z nimi wiąże, uczynią je inwestycją jeszcze zyskującą z czasem na wartości.

W sprzedaży na największych internetowych serwisach aukcyjnych znalazły się egzemplarze brytyjskich gazet wydanych 9 września, czyli dzień po śmierci brytyjskiej królowej. Były to pierwsze wydania papierowe informujące o odejściu monarchini. Ich ceny już teraz znacznie przekraczają pierwotną kwotę, za którą gazety można było zakupić w sklepach.

ZOBACZ TEŻ: Elżbieta II spoczęła obok męża, rodziców i siostry

Ile kosztują gazety z królową na okładce?

Na aukcje trafiły papierowe wydania takich dzienników jak m.in. "The Times", "Daily Mail", "The Daily Telegraph", "The Guardian" czy "The Sun". Wszystkie te gazety 9 września na pierwszej stronie miały zdjęcia przedstawiające Elżbietę II wraz z informacją o jej śmierci.

Wydania gazet są oferowane pojedynczo lub w zestawach kilku różnych tytułów. Większość gazet oferowana jest za kwoty kilkukrotnie wyższe od sklepowych wynoszące od 10 do 30 funtów. W przypadku zainteresowania ceny te jednak zaczynają rosnąć. Jedną z najpopularniejszych gazet jest dziennik "The Times", który w sklepie kosztuje około 2,5 funta, a na aukcjach osiąga obecnie wartość nawet 82 funtów.

Na niektórych aukcjach ceny gazet sięgają jednak nawet kilkuset funtów. Dziennik "The Daily Telegraph" można na przykład nabyć za 250 funtów. Rekordzistą pod tym względem jest według portalu SkyNews egzemplarz "Sunday Times", który kosztuje nawet 500 funtów. Za kilkaset funtów wystawiane są też niektóre komplety wielu brytyjskich gazet z 9 września.

Jak zauważa SkyNews, nie wszystkie wystawiane gazety znajdują nabywców, zainteresowanie nimi jest jednak widoczne. Wiele osób ma nadzieję, że historyczna wartość tych gazet i ładunek emocjonalny, jaki się z nimi wiąże, uczynią je inwestycją jeszcze zyskującą z czasem na wartości. W piątkowy poranek wielu Brytyjczyków ruszyło do kiosków, aby kupić gazety z monarchinią na okładce i zachować je na pamiątkę.

Gazety z informacją o śmierci królowej wystawiane na aukcjachtvn24.pl

ZOBACZ TEŻ: "Niebo zdawało się żegnać królową po raz ostatni". Tęcza pojawiła się nad Big Benem

Autor:pb//mm

Źródło: SkyNews, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości