Królowa Elżbieta II przez 70 lat pisała do niej listy, wymieniały się przepisami. Obie urodziły się tego samego dnia

Autor:
kgo//mm
Źródło:
KFYR, insider.com, tvn24.pl

Królowa Elżbieta II przez 70 lat wymieniała listy z przypadkowo poznaną Amerykanką, która urodziła się dokładnie tego samego dnia co ona - informują lokalne amerykańskie media. Kobiety składały sobie nawzajem urodzinowe życzenia, pisały też o sprawach codziennych, ale nigdy nie spotkały się osobiście.

Pierwszy list do Elżbiety II Adele Hankey ze stanu Dakota Północna wysłała w 1953 roku, krótko po koronowacji nowej brytyjskiej królowej. W odpowiedzi monarchini przesłała jej urodzinową kartkę. - Myślałam, że wyskoczę z butów - tak w rozmowie z lokalną amerykańską telewizją KFYR kobieta wspominała swój entuzjazm po otrzymaniu odpowiedzi. Adele Hankey i królową Elżbietę II łączyła jedynie data urodzin: obie przyszły na świat 21 kwietnia 1926 roku.

Od tamtej pory obie panie korespondowały ze sobą regularnie, zawsze w okolicach urodzin. W listach nie ograniczały się wyłącznie do suchych życzeń, poruszały też inne tematy. Hankey zdradziła, że ich wspólną pasją było gotowanie. - Lubiła przepisy na dania zawierające marmoladę, tak jak ja - wspomina.  

Adele Hankey opowiedziała też, jak pewnego razu poprosiła królową o przesłanie jej jednego ze swoich licznych kapeluszy. Zamiast prawdziwego kapelusza Elżbieta II wysłała jednak jego własnoręczny rysunek. 96-latka nie pamięta, ile dokładnie listów wymieniła z królową, ale zapewniła, że będzie tęsknić za swoją korespondencyjną przyjaciółką. Kobiety nigdy nie spotkały się jednak osobiście.  

Amerykanka, która na co dzień mieszka w miejscowości Park River w Dakocie Północnej, przez dużą część życia zajmowała się pisaniem. Jako redaktorka współpracowała z kilkoma lokalnymi gazetami, wydała też książkę kucharską.

Pogrzeb Elżbiety II

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w wieku 96 lat, trzy miesiące po obchodach Platynowego Jubileuszu, czyli 70. rocznicy panowania. Była najdłużej panującym brytyjskim monarchą w historii.

W poniedziałek odbywa się pogrzeb królowej. W uroczystościach uczestniczy ok. 500 przywódców państw i monarchów z całego świata, a także tysiące Brytyjczyków. Uroczystości pogrzebowe potrwają cały dzień - zakończone zostaną prywatnym wydarzeniem tylko dla członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

ZOBACZ TEŻ: Elżbieta II. Pałac Buckingham opublikował nie widziane dotąd zdjęcie królowej

Autor:kgo//mm

Źródło: KFYR, insider.com, tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości