Ciekawostki

Ma 107 lat i uwielbia nowe technologie. Najstarsza użytkowniczka Facebooka

Ciekawostki

TwitterEdythe Kirchmaier 22 stycznia świętowała 107. urodziny

Pierwszy komputer kupiła, mając 95 lat. Od tamtej pory korzysta z internetu i portalu społecznościowego oraz tworzy kolaże w Photoshopie. Teraz Edythe Kirchmaier ma lat 107 i nadal znakomicie radzi sobie z nowymi technologiami.

Mieszkająca w Santa Barbara Edythe Kirchmaier w czwartek obchodziła 107. urodziny. Mimo sędziwego wieku jest fanką serwisu społecznościowego Facebook i jego najstarszą zarejestrowaną użytkowniczką.

Swój profil uzupełnia na bieżąco, regularnie zamieszcza najświeższe informacje i kontaktuje się ze swoimi fanami, a ma ich blisko 60 tys. Amerykanka dzięki internetowi rozmawia też z przyjaciółmi i rodziną, wysyła maile, a nawet tworzy własne kolaże w Photoshopie.

Post użytkownika Edythe Kirchmaier.

Post użytkownika Direct Relief.

Początki przygody z Facebookiem nie były jednak łatwe. Założyciel serwisu Mark Zuckerberg nie przewidział, jak bardzo "dorosłe" osoby będą chciały zarejestrować tam konto. Nie przewidziano możliwości wyboru tak odległej daty urodzenia. Dopiero po interwencji wprowadzono taką zmianę, by pani Kirchmaier mogła zacząć korzystać z portalu.

Mistrzyni kierownicy

Edythe Kirchmaier jest też doświadczonym kierowcą.

Egzamin na prawo jazdy zdała w 1927 roku w Chicago na słynnym Fordzie Coupe model A. Może się pochwalić dziesiątkami lat bezkolizyjnej i bezwypadkowej jazdy. Choć jej kalifornijskie prawo jazdy jest ważne jeszcze przez trzy lata, za namową syna sama już nie kieruje. W razie potrzeby za szofera służy jej... 101-letnia przyjaciółka, Gena-Vera Niblack.

Jak twierdzi Edythe, przy życiu utrzymuje ją niekończący się optymizm. - Moja mama jest osobą wyjątkową. Ma bardzo pozytywne nastawienie do życia i jest religijna. Nigdy nie przestaje stawiać sobie nowych celów - powiedział Ray, 74-letni syn Edythe, w rozmowie z Foxnews.

Życie poświęciła pomocy innym

Edythe Kirchmaier urodziła się 22 stycznia 1908 roku w Dayton w stanie Ohio. Przez 97 lat pracowała jako wolontariuszka. Pomagać innym zaczęła, mając 10 lat, podczas I wojny światowej. Zajmowała się wtedy przesyłaniem paczek dla żołnierzy walczących na pierwszej linii frontu. Po ślubie wraz z mężem przeprowadziła się do Santa Barbara w Kalifornii, gdzie dalej zajmowała się wolontariatem. Często oboje małżonkowie wyjeżdżali za granicę, do krajów ogarniętych powodziami czy huraganami, by pomagać poszkodowanym. Mąż Edythe Kirchmaier zmarł siedem lat temu.

Post użytkownika Edythe Kirchmaier.

Autor: kl//rzw / Źródło: FOX News, Facebook

Źródło zdjęcia głównego: Twitter

Pozostałe wiadomości