Dwie doby w korkach

Ciekawostki

TVN24Każdego dnia w Moskwie tworzy się około 850 korków

- Moskiewscy kierowcy co miesiąc spędzają w korkach dwie doby - pisze w piątek dziennik "Wiedomosti", powołując się na najnowsze wyniki badań aktualizowanego co minutę serwisu drogowego "Jandex-korki".

- Nagromadzenie pojazdów na ulicach rosyjskiej stolicy jest oceniane w skali 10-stopniowej - poinformował rzecznik Jandeksu Michaił Uszakow. Jedynka oznacza, że ulice są w zasadzie puste a ruch przebiega sprawnie, dziesiątka - że lepiej pojechać metrem.

Badania wykazały, że liczba codziennych korków w dwunastomilionowej Moskwie wzrosła w ciągu roku z 650 do 850. Przeciętna tkwienia w korku to 1 godzina i 20 minut jesienią, a latem - 1 godzina i 8 minut. - Jeśli ruch na drogach nie zmaleje, to w roku 2008 od wtorku do piątku w godzinach szczytu jazda po Moskwie stanie się niemożliwa - napisano w raporcie.

Niestety prognozy nie są optymistyczne. Eksperci mówią, że liczba samochodów rośnie szybciej niż ilość zmodernizowanych dróg i wskazują na dane statystyczne. Według nich połowa sprzedawanych w Rosji samochodów zagranicznych przypada na Moskwę.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24