Chora na raka pokazuje filmik. "Taniec i śmiech są najlepszym lekarstwem"

Ciekawostki

Instagram @anaaleciaayala"Walcz, śmiej się, tańcz i wygraj walkę z rakiem" - dopingują internauci

"Mięsaku prążkowanokomórkowy! Zadarłeś z niewłaściwą dziewczyną" - pisze na Facebooku chora na raka kobieta i publikuje filmik "jak tańcem i śmiechem walczyć z chorobą". Nagranie obejrzały miliony internautów.

"Kto powiedział, że rak i chemioterapia mają negatywnie wpływać na twój nastrój?" - to pytanie postawiła Ana-Alecia Ayala, mieszkanka Dallas w USA i jako odpowiedź opublikowała filmik. Na prawie czterdziestosekundowym nagraniu wraz ze swoją, jak napisała Ayala, "chemo-kumpelą" Danielle Andrus tańczą w rytm piosenki "Juju On That Beat" Zay Hilfigerrr & Zayion McCall.

"Śmiech i taniec najlepszym lekarstwem"

Patrząc na filmik, trudno uwierzyć, że Amerykanka zmaga się ze złośliwym nowotworem. "Chcemy pokazać światu, że śmiech i taniec są najlepszym lekarstwem" - napisała Ana-Alecia Ayala. Filmik na Facebooku obejrzało prawie sześć milionów internautów. Na portalach społecznościowych w komentarzach pojawiają się liczne wyrazy wsparcia w walce z chorobą. "Walcz dziewczyno!"- napisała Eicheliss. "Cudowne! Czekamy na kolejne filmy" - dodał Dan Lanz. "Walcz, śmiej się, tańcz i wygraj walkę z rakiem" - dopingował kobietę Sebastian Hempel.

"Rak to nie wyrok"

Lekarze zdiagnozowali u Ayali rzadki, złośliwy nowotwór macicy - mięsak prążkowanokomórkowy. Guzy pojawiły się w jajnikach. Kobieta przeszła operację, jednak parę miesięcy później nastąpiły przerzuty. Nowotwór zaatakował śledzionę. Lekarze podjęli decyzję o rozpoczęciu leczenia chemioterapią. Kobieta kontynuuje leczenie, a jednocześnie podkreśla, że chce być inspiracją dla innych, żeby "nie patrzyli na raka jak na wyrok". W postach na Facebooku oraz Instagramie kobieta dziękuje internautom za wsparcie i zaznacza, że się nie podda, bo rak "zadarł z niewłaściwą dziewczyną".

Opublikowany przez Ana-Alecia Ayala na 18 październik 2016

Autor: cw//tka / Źródło: Facebook, Instagram, kvue.com

Źródło zdjęcia głównego: Instagram @anaaleciaayala