Czworo ludzi przebranych za autobus. Chcieli przekroczyć Most nad Złotym Rogiem

TVN24

Przebrali się za autobusInstagram/ dpskontrol_125rus
wideo 2/5

Cztery osoby wykazały się pomysłowością, aby pieszo przekroczyć przeznaczony dla ruchu samochodowego Most nad Złotym Rogiem w rosyjskim Władywostoku. Grupa przebrała się za kartonowy autobus.

Zakaz wstępu dla pieszych na Moście nad Złotym Rogiem we Władywostoku nie powstrzymał czworga ludzi przed próbą pokonania przeprawy.

Nagranie przedstawiające żółty, kartonowy autobus wkraczający na most opublikowała w mediach społecznościowych kobieta, która była świadkiem zdarzenia. "Pojazd" przeprawia się pasem awaryjnym, a wystają z niego cztery pary nóg.

W pewnym momencie pojawia się oficer policji drogowej i udaremnia "autobusowi" dalszą drogę. Zawraca go, a ten natychmiast wykonuje polecenie.

W tle słychać komentarze. - Dlaczego ich przepędzono? To jest piękne, to jest sztuka! Dlaczego on tego nie rozumie? - mówi kobieta.

Jak zauważyła służba prasowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Kraju Nadmorskim, młodzi ludzie prawdopodobnie nie zdążyli złamać prawa. Oficer zauważył ich w porę.

Departament Ministerstwa Transportu Rosji, który zajmuje się ochroną mostu, nie skomentował sprawy.

Most nad Złotym Rogiem

Most przebiega nad zatoką Złoty Róg. Łączy Władywostok z Wyspą Rosyjską. Zaliczany jest do pierwszej piątki największych mostów podwieszanych (tzw. wantowych) świata. Budowano go od 2008 roku na mający się odbyć w 2012 roku szczyt Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC). Od 2015 roku most zamknięty jest dla pieszych ze względów bezpieczeństwa. Decyzja wywołała protesty oraz skargi do mediów i władz lokalnych.

Autor: MP\kwoj / Źródło: Twitter, Newsweek