Ciekawostki

Chcesz ubrać się jak Lady Gaga?

Ciekawostki

Aktualizacja:
WikipediaSłynąca z oryginalnego stylu Lady Gaga teraz stworzy własną markę

Suknia z mięsa, kapelusz z homarem, strój z kermitów... To tylko niektóre z pomysłów ekscentrycznej Lady Gagi. Zamiłowanie piosenkarki do niezwyczajnych strojów i związana z tym jej popularność, teraz mogą się opłacić. Wraz z siostrą Natali, postanowiły zaprojektować własną linię ubrań.

Jeśli wierzyć doniesieniom, planowana kolekcja nie będzie w znacznym stopniu przypominać ekstrawaganckich strojów do których przyzwyczaiła nas gwiazda. Jak twierdzi magazyn Grazia ma być ona "względnie normalna i nadająca się do noszenia".

- Gaga wyszła z pomysłem przemodelowania klasycznego stylu ikon filmowych takich jak Marylin Monroe, Grace Kelly czy Katharine Hepburn - podała gazeta.

Jak podają niektóre źródła, w kolekcji pojawić ma się gumowa wersja białej sukienki Marylin Monroe wykorzystanej w filmie "Słomiany wdowiec".

Kim jest Natali?

Nieznana szerszej publiczności 19-letnia Natali Germanotta jest studentką prestiżowej nowojorskiej szkoły Parsons the New School For Design. Wcześniej współpracowała z siostrą przy okazji kręcenia teledysku pt. "Telephone", w którym wystąpiła.

Nicola Formichetti, odpowiedzialny za oryginalne stylizacje gwiazdy, wyraził swoją opinię na temat młodszej z rodu Germanotta. Jak napisał na Twitterze, ma ona szansę stać się "mocnym zawodnikiem" w świecie mody.

Dawne marzenie

Gwiazda nie raz wypowiadała się o tym, że marzy o stworzeniu własnej marki ubrań. Jak mówiła, od zawsze preferowała styl będący odzwierciedleniem jej niekonwencjonalnego stylu życia. W 2009 roku wyznała: - Nie mogę się doczekać własnej linii ubrań. To jest z pewnością coś co chcę zrobić w przyszłym roku, z racji tego że posiadam swój własny styl.

Swój wyjątkowy wygląd określała jako "objaśnienie tego, co uważa za bycie damą". Podkreślała, że wiele zawdzięcza w tej kwestii swojej matce, u której od najmłodszych lat obserwowała wielką miłość do mody.

- Moja mama zawsze była piękna i prezentowała się znakomicie. Nosiła ubrania od Ferragamo, Valentino, a także akcesoria Palomy Picasso. Jej styl był klasyczny i włoski.

Wpływowa przyjaźń

Być może planowana kolekcja będzie czerpała inspirację z jeszcze jednego źródła. Czujnym oczom ludzi z branży mody nie umknął fakt, że nieposkromiony styl piosenkarki stał się ostatnimi czasy bardziej dystyngowany. Źródła tej zmiany niektórzy dopatrują się w nawiązanej znajomości z Donatellą Versace - założycielką słynnego domu mody, siostrą tragicznie zmarłego Gianniego Versace.

Więź między paniami zawiązała się po tym jak słynna projektantka wyznała, że czuje się zaszczycona faktem, że topowa piosenkarka zdecydowała się wystąpić w stroju z jej kolekcji w swoim teledysku "The Edge Of Glory".

- Gaga nie boi się przekraczać granic i tworzyć oryginalnych określeń poprzez łączenie ze sobą mody, muzyki, teatru oraz sztuki - oznajmiła Donatella.

Źródło: Daily Mail

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia

Pozostałe wiadomości