Ciekawostki

Buty za milion złotych. Prezent dla Lady Gagi od "najlepszego narzeczonego na świecie"

Ciekawostki

Instagram | ladygagaPiosenkarka pochwaliła się butami na Instagramie

Lady Gaga pochwaliła się na Instagramie butami projektu Alexandra McQueena. Trzy pary "pancerników", które nigdy nie weszły do produkcji, piosenkarka dostała w prezencie od narzeczonego. Wylicytował je na aukcji charytatywnej za 295 tysięcy dolarów.

Kolekcja "Plato's Atlantis", inspirowana m.in. teorią ewolucji Darwina, była ostatnią, jaką Alexander McQueen zaprojektował przed samobójczą śmiercią w lutym 2010 roku. Należące do zestawu buty "Armadillo", stworzone na wybieg, nigdy nie weszły do produkcji. Nazywane - ze względu na swój wygląd - "pancernikami", te szpilki na ok. 40-centymetrowym obcasie mają wśród wielbicieli talentu McQueena status kultowych. Z 21 par tego rodzaju butów, jakie powstały, kilka można zobaczyć na wystawie w Victoria and Albert Museum w Londynie.

Wystawa "Alexander McQueen: Savage Beauty"Victoria and Albert Museum

Aukcyjny prezent

Po trzęsieniu ziemi w Nepalu kilka par butów McQueena wystawiono na aukcji charytatywnej na rzecz UNICEF-u. Narzeczony Lady Gagi, amerykański aktor i model Taylor Kinney, skorzystał z okazji. Trzy pary ulubionych przez partnerkę butów wylicytował za łącznie 295 tys. dolarów, czyli ponad milion. Ukochana pochwaliła się butami - i "najlepszym narzeczonym na świecie" - na Instagramie.

Lady Gaga zakochała się w tym fasonie, gdy parę "pancerników" wypożyczyła do nakręconego w 2009 roku teledysku "Bad Romance".

When a gift comes to you from Heaven photo by Taylor Kinney best fiancée ever

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @ladygaga 26 Lip, 2015 o 7:11 PDT

Autor: nb//rzw / Źródło: Harpersbazaar

Źródło zdjęcia głównego: Instagram | ladygaga

Pozostałe wiadomości