Pracownik budowy wymyślił świetną zabawę. Tak pomaga małym pacjentom szpitala

Ciekawostki

Jason Haney‎, Heidi Prescott, Kellie McGilvra, Nanettee Roper‎ | Facebook/Where's Waldo.. Memorial Children's HospitalZdjęcia Wally'ego można znaleźć na Facebooku

Pomysł prosty. Brygadzista chowa Wally'ego na budowie, a dzieci z sąsiedniego szpitala mają go znaleźć. Dzięki temu pacjenci na oddziale dziecięcym szpitala mogą choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

Jason Haney pracuje przy rozbudowie szpitala Memorial Hospital w South Bend w amerykańskim stanie Indiana. Postanowił umilić czas najmłodszym pacjentom i stworzył pełnowymiarową postać Wally'ego. Chowa go w różnych miejscach na budowie tak, aby dzieci mogły go dostrzec z okien swoich sal. - Chciałem tylko, żeby dzieci dobrze się bawiły - mówi Haney. Kiedy dzieci już znajdą Wally'ego, mężczyzna przenosi go do innego miejsca i zabawa zaczyna się od początku.

Kim jest Wally?

Postać, którą stworzył Haney, powstała na podstawie amerykańskiego serialu "Gdzie jest Wally?". Opowiada on o przygodach Wally'ego i jego przyjaciół, którzy za sprawą magicznej laski podróżują w czasie i przestrzeni.

Zaczęło się od bałwana

Pomysł na Wally'ego powstał po tym, jak ostatniej zimy mężczyzna stworzył na budowie bałwana. Okazał on się hitem wśród pacjentów i personelu szpitala.

O Wallym pomyślał współpracownik Haney'a. Brygadzista zbudował zatem prawie 2,5 metrowego Wally'ego. Po ukończeniu zaczął ukrywać go na budowie ale w takich miejscach, żeby dzieci widziały go z okien swoich sal. Stworzył specjalną grupę na Facebooku, gdzie można publikować zdjęcia Wally'ego.

I tak od kwietnia dzieci ze szpitala mogą na chwilę zapomnieć o chorobie i zająć się zabawą. - Pacjenci biegną do okna, przyglądają się kilka minut i słyszymy: "znalazłem go!" - tłumaczy jedna z pracownic szpitala.

- To rozjaśnia ich dzień, nasz również - dodaje.

7-letni Jafet Acevedo-Oliveras szuka Wally'iego z pomocą mamyHeidi Prescott | Beacon Health System
Wally na rusztowaniuKellie McGilvra | Facebook/Where's Waldo.. Memorial Children's Hospital
Jason Haney z WallymJason Haney | Facebook/Where's Waldo.. Memorial Children's Hospital

Autor: kry / Źródło: People, 9news, Wikipedia

Źródło zdjęcia głównego: facebook | Heidi Prescott, Jason Haney