Ciekawostki

Boysbandy wracają. Drżyj, Justinie Bieberze

Ciekawostki

Boysbandy wracają
Reuters, COURTESY NEW KIDS ON THE BLOCK, COURTESY RCA/JIVEBoysbandy wracają

New Kids on The Block i Backstreet Boys znów koncertują, i to razem. Choć nieco mniej "boys" i zdecydowanie nie "kids" (najmłodszy z członków obu zespołów ma 30 lat, najstarszy – 42), liczą na triumfalny powrót. I nie przejmują się, że konkurencja jest o dwie dekady młodsza.

Na początek muzycy wystąpią razem w najbliższą niedzielę podczas rozdania American Music Awards. W trasę wyruszą w połowie czerwca - pierwszy koncert odbędzie się w kanadyjskim Toronto, później zespoły pojadą między innymi do Nowego Jorku, Chicago i Los Angeles.

"Kochamy koncertować i mamy najlepszych fanów na świecie"

- Taki występ do nas pasuje. Jesteśmy w tym biznesie przez połowę naszego życia, nawet jeśli były przerwy. Wszyscy kochamy muzykę, kochamy koncertować i mamy najlepszych fanów na świecie – deklaruje Aj McLean z Backstreet Boys. Zawodowy entuzjazm prezentuje także Joey McIntyre z NKOTB. - To będzie wspaniałe show. Jesteśmy przedstawicielami takiego starego typu boys-bandów. Na koncertach zapewnimy wam świetną rozrywkę. A to naprawdę rzadko się dzisiaj spotyka. U nas publiczność uczestniczy w tworzeniu show – mówi.

Członkowie obu zespołów zapewniają, że spotkanie po latach daje im mnóstwo satysfakcji, młodszej konkurencji się nie obawiają, a z własnym wiekiem nie mają problemów. – Etykietka „boysbandu” mi nie przeszkadza. Nie obchodzi nas już, jak nas ludzie nazywają. Możecie mówić o nas boysband, możecie mówić cokolwiek, tylko mówcie – przyznaje Nick Carter z BB.

Dekada boysbandów

Na początku lat 90-tych byli na szczycie kariery, a nastolatki na całym świecie dyskutowały o wyższości jednego zespołu nad drugim. Najpierw, w połowie lat 80-tych, pojawili się New Kids on The Block. Piątka chłopaków - bracia Jordan Knight (dziś 40 lat) i Jonathan Knight (42), Joey McIntyre (38), Donnie Wahlberg (41) oraz Danny Wood (41) przeszła do historii tworząc pierwszy boysband. Mieli jeden hit, ale za to jaki - „Step by step” okupował listy przebojów tygodniami.

Ich płyty sprzedały się w sumie w 70 milionach egzemplarzy, a NKOTB zdetronizowali dopiero chłopcy z Backstreet Boys. AJ McLean (32 lata) Brian Littrell (35), Howard Dorough (37) Nick Carter (30) byli młodsi, przystojniejsi i generowali więcej hitów. "Show Me The Meaning Of Being Lonely", "Shape of My Heart" a przede wszystkim "Get Down" 15 lat temu leciały na każdej imprezie. W 1996 roku zespół wyruszył w europejską trasę, zagrał między innymi pięć koncertów w Polsce. Po 2000 roku popularność boysbandu zdecydowanie zmalała.

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Reuters, COURTESY NEW KIDS ON THE BLOCK, COURTESY RCA/JIVE

Pozostałe wiadomości