Ciekawostki

Boskie Buenos tętni tangiem

Ciekawostki

aptnMistrzostwa Świata w Tangu odbyły się w Buenos Aires

Tango najlepiej tańczą... oczywiście Argentyńczycy. W ich ręce trafiły niemal wszystkie główne nagrody Mistrzostw Świata w tym tańcu. Patrzmy, słuchajmy i... uczmy się!

Główną nagrodę wytańczyli Dante Sanchez i Ines Muzzopappa. Wcale nie było łatwo, bo musieli pokonać 36 innych znakomicie przygotowanych par. A było o co walczyć, bo główna nagroda to 2,250 dolarów!

Zwycięzcy byli zaskoczeni swoją wygraną, bo - jak twierdzą - to ich pierwszy publiczny występ. - Tę nagrodę dedykujemy tancerzom z lat 40. i 50 - powiedział Sanchez.

Kolejne miejsca zajęli również Argentyńczycy: Javier Diaz i Cecilia Favaro - znaleźli się na drugim miejscu, a dalej - Maximiliano Cristiane i Marisel Gacomini - wszyscy z Buenos Aires.

Dopiero na szóstym miejscu - "argentyński monopol" został przełamany. Dokonali tego Japończycy, Hiroshi i Kyoko Yamao.

W 10-dniowym "tanecznym show" wzięło udział 479 par z 154 światowych miast. W tym 11 par z Japonii - była to największa reprezentacja kraju spoza Ameryki Łacińskiej.

Tango wywodzi się z tradycji hiszpańskiej, przeszczepionej na grunt Ameryki Południowej. Początkowo tańczono je w spelunkach i domach publicznych. Z czasem jego popularność rosła, zwłaszcza dzięki pociągającej muzyce. Najpopularniejsza odmiana tego tańca - to tango argentyńskie. Styl ten powstał około 1900 r. w Montevideo i Buenos Aires. Jednym z najbardziej znanych mistrzów tanga był hollywoodzki aktor Rudolf Valentino.

Źródło: APTN

Źródło zdjęcia głównego: aptn