Banksy tworzy w trakcie domowej izolacji. "Moja żona nienawidzi, kiedy pracuję z domu"

Autor:
gg//mro
Źródło:
instagram.com/banksy
Banksy też pracuje z domu w czasie pandemii COVID-19
Banksy też pracuje z domu w czasie pandemii COVID-19Instagram.com/banksy
wideo 2/4
slideshow

Banksy opublikował 15 kwietnia na swoim koncie na Instagramie fotografie przedstawiające jego najnowszą pracę. Motywem przewodnim są szczury dewastujące łazienkę. "Moja żona nienawidzi, kiedy pracuję z domu" - napisał żartobliwie artysta.

Banksy powrócił na Instagrama po siedmiu tygodniach. Artysta opublikował fotografie swojej najnowszej pracy (żeby zobaczyć wszystkie ujęcia, trzeba kliknąć w zamieszczonym niżej poście na strzałkę na zdjęciu). Bohaterami są, znane z wielu wcześniejszych prac, szczury. Tematyka - nuda w czasie domowej izolacji spowodowanej pandemią COVID-19.

Szczury są w łazience. Zwierzęta sprawiają wrażenie niszczących pomieszczenie. Przedmioty zostały ułożone przez artystę w taki sposób, że namalowane gryzonie wyglądają, jakby miały na nie wpływ. Jeden z nich buja się na lustrze, w odbiciu którego widać innego - rysującego na ścianie czerwone kreski. Na łazienkowej półce jeden ze szczurów próbuje skorzystać z mydła. Inny gryzoń biegnąc rozwija rolkę papieru toaletowego. Kolejny obsikuje deskę klozetową.

"Moja żona nienawidzi, kiedy pracuję z domu" - napisał lakonicznie Banksy w poście.

"Banksy wygrał Instagrama!"

Najnowsza praca Brytyjczyka spodobała się internautom, którzy licznie komentują jego post. "Zrobię to samo w czyjejś łazience" - zażartowała jedna z komentujących. "Potrzebuję prac Banksy’ego w mojej łazience" - napisał użytkownik Instagrama. "To będzie chyba moja nowa tapeta na telefon" - dodał ktoś inny.

Kim jest Banksy?

Banksy jest brytyjskim artystą sztuki ulicznej. Jego prace, łączące graffiti z technikami szablonowymi, od początku lat 90. pojawiają się na ulicach Londynu i w innych miejscach na świecie. Przesłaniem i poziomem swoich prac, często politycznie zaangażowanych, zdobył uznanie artystów i mediów. Prawdziwa tożsamość artysty znanego jako Banksy nie jest znana i od lat pozostaje przedmiotem spekulacji.

Autor:gg//mro

Źródło: instagram.com/banksy

Źródło zdjęcia głównego: Instagram.com/banksy

Pozostałe wiadomości