Bałwan podgląda prezydenta. Żart na zakończenie kadencji

Ciekawostki

Instragram / Pete Souza, Twitter @FJGadsby, Twitter @gou_jack, TwitterJeden z bałwanów bacznie obserwuje prezydenta podczas pracy

To ostatnie święta prezydenta Baracka Obamy w Białym Domu, dlatego pracownicy podczas przygotowywania świątecznych dekoracji postanowili sprawić, aby tegoroczne zapamiętał na długo.

Pete Souza, dyrektor Biura Fotografii Białego Domu, zamieścił na Instagramie zdjęcia świątecznych dekoracji. W ogrodzie Białego Domu zostały ustawione cztery bałwany.

Bałwany podglądają prezydenta

- Uzgodniliśmy, że każdego dnia będziemy przysuwać bałwany bliżej okien Gabinetu Owalnego, żeby sprawdzić czy ktoś się zorientuje - napisał na Instagramie Souza. Jak przyznał fotograf, bałwany okazały się zbyt ciężkie, aby móc je swobodnie przesuwać. Dzięki "pełnej mobilizacji" udało się ustawić figury tak, aby każdy stał pod innym oknem.

Prezydentowi bardzo spodobał się żart pracowników Białego Domu. Na jednym ze zdjęć prezydent udaje, że odskakuje na widok bałwana, który stoi za drzwiami.

Internautom najbardziej przypadło do gustu zdjęcie bałwana w pomarańczowym szaliku i nausznikach, który spogląda na prezydenta podpisującego ustawy. Na Instagramie zyskało prawie pięćdziesiąt tysięcy polubień.

Zdjęcia stały się też inspiracją do tworzenia memów. I tak do okna Obamy zaglądają Donald Trump, Władimir Putin czy Joe Biden.

Autor: cw / Źródło: Twitter @WhiteHouse , Instagram @petesouza

Źródło zdjęcia głównego: Instragram / Pete Souza | Pete Souza