Ciekawostki

Antystresowa terapia: rzuć talerzem

Ciekawostki

Aktualizacja:

Jak najlepiej odstresować się i zapomnieć o problemach? Japończycy - znani ze swoich prekursorskich pomysłów, znaleźli sposób. Rzut talerzem do celu. W jednej z dzielnic Tokio stanął specjalnie przygotowany pojazd, w którym każdy może dać upust swoim emocjom.

By nowa forma "terapii" nie uszła uwadze tłumu, szef antystresowego projektu Katsuya Hara nawołuje przechodniów, by spróbowali się odstresować.

Życie jest dość skomplikowane i mnóstwo rzeczy sprawia problemy. To przywróciło mi dobre samopoczucie Masaki Ogawara

Ile stłuczesz, tyle płacisz

Jak droga jest ta przyjemność? Nie ma ceny za sesję. Kwota zależy od ilości naczyń, które uda się zniszczyć sfrustrowanemu. Za małą filiżankę płaci się 200 jenów (ok. 2,2 dolara), ale zniszczenie dużych talerzy może kosztować nawet tysiąc jenów (11 dolarów).

Chętnych na nową formę terapii nie brakuje. Co myślą o niszczeniu naczyń jako formie odreagowania stresu? - Życie jest dość skomplikowane i mnóstwo rzeczy sprawia problemy. To przywróciło mi dobre samopoczucie - powiedział Masaki Ogawara, który rzucił niejedną filiżanką i talerzem.

Podobnego zdania był konsultant IT Shigeo Sasaki. - Wszędzie panuje recesja. Wszyscy rozmawiają o recesji. W mojej pracy jest tak samo. Czułem się zdławiony i szukałem sposobu na uwolnienie. Miałem szczęście, że tędy przechodziłem - powiedział.

Naukowo potwierdzone

Rozbicie czegoś - jak każdy wie ze swojego doświadczenia, jest czymś niezwykle radosnym i pomaga zniwelować poziom złości Katsuya Hara

Katsuya Hara przekonuje, że rzucanie naczyniami jest udowodnioną naukowo formą terapii, która powoli zdobywa uznanie na całym świecie. - Rozbicie czegoś - jak każdy wie ze swojego doświadczenia, jest czymś niezwykle radosnym i pomaga zniwelować poziom złości - powiedział.

Dodał, że większość z jego klientów to biznesmeni - zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy cierpią z powodu kryzysu finansowego. - Mamy nadzieję, że nasz pomysł stanie się dla biznesmenów nowym sposobem niwelowania stresu - mówi.

Wszystkich, którzy zastanawiają się co dzieje się ze stłuczonymi naczyniami, Hara uspokaja i mówi, że zostaną poddane recyklingowi i ponownie posłużą jako przedmioty do odstresowania.

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości