Ciekawostki

Ciekawostki

Zamiłowanie Rosjan do ogórków to fakt znany na całym świecie. Nic więc dziwnego, że festiwal najpopularniejszej "zakuski" odbył się w rosyjskim mieście Suzdal.

Maleństwo czarnej pantery w belgradzkim Zoo znalazło nową mamę - sukę jednego z pracowników ogrodu.

Jak 597 lat temu, tak i dziś - siły polsko-litewskie rozgromiły zakon krzyżacki pod Grunwaldem. Z tą różnicą, że dziś bitwa trwała nie jedenaście godzin, ale pięćdziesiąt minut, a inscenizacji przypatrywało się kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Pigmejski zespół muzyczny - mieszkający dotychczas w ogrodzie zoologicznym - przeniesiono do szkoły. W zoo Pigmeje zostali umieszczeni przez organizatorów Festiwalu Panafrykańskiej Muzyki odbywającego się w kongijskiej stolicy Brazzaville.

Colombiamoda, czyli wielki pokaz mody w Kolumbii. Do Medellin zjechało ponad 450 słynnych projektantów i 10 tysięcy widzów, a było co oglądać.

Najwyższy człowiek świata Bao Xishun, mierzący 2,36 m Chińczyk spotkał się dziś z najniższym człowiekiem świata, zaledwie 70-centymetrowym He Pingpingiem.

Skacze, biega i szczeka, a na jego punkcie oszalała cała Japonia. W kraju kwitnącej wiśni nowy idol - pies chihuahua z plamą w kształcie serca na boku.

Są ludzie, którym zabawy z dzieciństwa zostają na całe życie. Tak jest w przypadku miłośników airsoftu - po części zabawy, po części sportu. Jest bardzo podobny do popularnego paintball-u, jednak dużo więcej w nim strategii, zespołowego współdziałania i nawiązań do prawdziwego wojska.

Prawdopodobnie już niedługo wsiadając na rower obowiązkowo trzeba będzie założyć kask. Jego brak może grozić mandatem. Nad projektem nowych przepisów pracuje ministerstwo transportu - donosi "Metro".

Szybkie samochody, piękne kobiety, duże pieniądze - w Niemczech kierowca Formuły 1 Lewis Hamilton oraz supermodelka Eva Padberg otworzyli pierwszy tydzień mody w Berlinie.

Tłum piszczących fanek przywitał Davida i Victorię Beckhamów w Stanach Zjednoczonych. W błysku fleszy, para przeszła przez lotnisko i pojechała do swojej willi w Los Angeles.

- Dziennie odbieram po 40 telefonów i nikt nie pyta o mnie - wzburza się mężczyzna, który "odziedziczył" numer telefonu po aktorce Joannie Brodzik. O nim i innych osobach znajdujących się w takim położeniu pisze "Super Express".

Lipowy rozgrzewa, zbierany w maju jest dobry na serce, a każdy tak samo słodki i dobry. Miód - to naturalne lekarstwo na różne schorzenia a dla osetyjskich pszczelarzy - podstawowe źródło dochodu.

O zdradę i korupcję oskarżył 40-letni więzień z Rumunii... Pana Boga. Sąd odrzucił pozew, bo "Bóg nie ma adresu zameldowania".

Był już pies który jeździł koleją, przyszła pora na psa wyborcę. Zmyślna właścicielka mieszańca teriera z owczarkiem australijskim doprowadziła do przyznania swemu pupilowi praw wyborczych.

W różnych miejscach czasem można znaleźć pieniądze. Na ulicy, w metrze, w tramwaju, a nawet w toalecie - zwłaszcza japońskiej. Koperty z pieniędzmi i kartki z życzeniami zostawia tam od pewnego czasu nieznany sprawca.