Ciekawostki

Ciekawostki

Całodobowa opieka lekarza i terapeuty, podłogowe ogrzewanie, muzyka relaksacyjna, a nawet szyby kuloodporne, a wszystko za jedyne 250 zł za dobę. Taki luksus tylko w krakowskiej izbie wytrzeźwień.

Jak najlepiej sprawdzić, czy łóżko jest wygodne - przespać się w nim. Tą oczywistą prawdę zrozumieli pracownicy norweskiego oddziału IKEI i pozwoli klientom przetestować łóżka przez noc.

Gdzie na świecie więźniarki zamiast pasiaków szyją suknie i mają własną linię odzieżową? Oczywiście tylko w Mediolanie - światowej stolicy mody.

Prawie dwukilogramowy bursztyn trafił do Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Okaz pochodzi z przemytu na wschodniej granicy Polski.

Gwiazda berlińskiego ZOO, miś polarny Knut, doczekała się swojej biografii. Historię niedźwiadka będzie można przeczytać w książce "Knut - mały miś polarny".

Najpopularniejszy polski miś "z klapniętym uszkiem" zwany Uszatkiem doczeka się swojego pomnika. Stanie w przyszłym roku przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Układ kierowniczy zapożyczony z Fiata Seicento, system hamulcowy z "Malucha" i napęd oparty na wałach kardana. Co to takiego? To nowa atrakcja gdańskiej starówki - siedmioosobowy rower.

Tancerze z całego świata wyszli na ulice Wielikiego Tyrnowa w Bułgarii podczas międzynarodowego festiwalu folkloru. Będą tańczyć do 30 lipca.

Dwaj dziennikarze brytyjskiego tabloidu "Daily Mirror" postanowili sprawdzić zabezpieczenia londyńskiego metra. No i sprawdzili - próba podłożenia atrapy bomby skończyła się wizytą na komisariacie.

Victoria i David Beckham nie zwalniają tempa w podboju Ameryki. W kilka dni po przeprowadzce, wyprawili przyjęcie, na którym bawiła się ekstraklasa Hollywood.

Dmuchana lala w dłoń, bystry wzrok utkwiony w wody toń, pełna koncentracja i... ruszyli! 50 osób niedaleko Nowosybirska otworzyło sezon sportów dziwnych

Zaśmiecić potrafimy każdy obszar - to jedna z niepodważalnych prawd o gatunku ludzkim. Ale czasami zdarza się tak, że po prostu w pobliżu nie ma odpowiedniego miejsca, gdzie moglibyśmy wyrzucić nasze śmieci.

Kilkugodzinny korek na amerykańskiej autostradzie spowodował w niedzielę mężczyzna z Ohio. Co zrobił? Wylądował samolotem z czasów II Wojny Światowej na środku jezdni. Na szczęście nie lądował "pod prąd".

Młody, piękny i bogaty - Daniel Radcliffe. Od dziś wszystkie te określenia można do niego stosować bez żadnego "ale". W dniu 18 urodzin filmowy Harry Potter zyskuje prawo dysponowania swym gigantycznym majątkiem.

Ktokolwiek uważał mewy za ptaki głupie, które tylko drą się wniebogłosy, ten powinien białe nadmorskie stworzenia przeprosić. Jedna z przedstawicielek tego gatunku wykazała się bowiem nadzwyczajnym sprytem.

Kolejne niezwykłe roboty konstruowane w Japonii nie powinny już nikogo zaskakiwać. A jednak. Naukowcy z Kraju Kwitnącej Wiśni zaprezentowali nowy model robota-zabawki, który m.in. tańczy hawajskie Hula.

Głodny? "Big Bad Bubba's Doublewide Giant Burger" na pewno zaspokoi nawet największy głód... I to kilku osób.