Ciekawostki

Ciekawostki

20 kilogramów wagi, ponad półtora metra wzrostu - największy grzyb świata znaleziono w meksykańskim lesie. Ciężko będzie pobić ten rekord.

Gwiazdy serii filmów o Harrym Potterze Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint wzięli udział w tradycyjnym hollywoodzkim show: odciśnięciu dłoni w gipsie.

Koniec marzeń prałata Henryka Jankowskiego o Hollywood. Amerykański aktor i reżyser Mel Gibson nie planuje zrobienia filmu o duchownym - informuje rzecznik gwiazdora Alan Nierob.

Izraelscy naukowcy skonstruowali, może niezbyt chlubne, acz przydatne urządzenie. Dzięki niemu toaleta czyści się sama.

Świetnie zachowane ciało mamuta znaleźli rosyjscy uczeni na zachodniej Syberii. Zwłoki młodego osobnika mają nienaruszone oczy oraz tułów i już teraz okrzyknięte zostały najbardziej wartościowym znaleziskiem na świecie. Naukowcy chcieliby wskrzesić gatunek do życia.

Koniec występów Knuta! Najjaśniejsza gwiazda berlińskiego ZOO, od jutra przestanie wychodzić na codzienne show. Knut dorośleje i nie przystoją mu już harce przed publicznością.

Przed nim 16 miesięcy i 60 tys. km do przemierzenia w niewielkim, trzykołowym autku. 35-letni Szwajcar chce przejechać świat w samochodzie napędzanym energią słoneczną i liczy na przypadkowych pasażerów.

Na Ta-Bo nigdy nie czeka z kolacją żona. Mimo to mężczyzna nie czuje się samotny. "Dziewczyny" zmienia jak rękawiczki. Nie protestują, bo... są z plastiku.

Tysiące gejów, lesbijek, transseksualistów, jak i heteroseksualistów wyszło na ulice niemieckiej Kolonii, by zadośćuczynić tradycji dorocznego Gay Pride.

Dziesiątki gwiazd większego i mniejszego kalibru, setki paparazzich, tysiące oszalałych fanów i zawsze romantyczny Paryż. W takiej oprawie w święty związek małżeński wstąpiła amerykańska piękność Eva Longoria, znana głównie z popularnego serialu "Desperate Housewives".

Tegoroczny Roskilde Festival upłynął pod znakiem brzydkiej pogody. I choć ostatniego dnia uczestnicy również musieli zmagać się z błotem i kałużami, to organizatorzy postanowili urozmaicić imprezę i zorganizowali wyścig golasów.

Największa znana do tej pory populacja małp szarogoleniowych została odnaleziona w niedostępnym rejonie Wietnamu. Zwiększa to szansę na odratowanie zagrożonego wyginięciem gatunku.

Choć zjazdy bliźniaków odbywają się w wielu miejscach na świecie, okazuje się, że dwójka to już za mało. Teraz przyszła pora na trojaczki.

Roman Giertych najbardziej całuśnym z polskich polityków! Z okazji Światowego Dnia Pocałunku nasi internauci - spośród zdjęć ust ośmiorga czołowych polskich polityków - wybrali te lidera Ligi Polskich Rodzin.

NASA zapłaci Rosjanom 19 mln dolarów za zaprojektowany przez nich system kosmicznej toalety. Amerykanie mówią że cena jest wysoka, ale inwestycja jest konieczna. Widocznie NASA była w potrzebie...

Nowoczesna kobieta powinna być demoniczna i niebezpieczna, a przynajmniej tak twierdzi Eric Tibusch, protegowany słynnego stylisty Jeana Paula Gaultier. Swoją "krwistą" kolekcję mody zaprezentował w Paryżu.