Ciekawostki

Ciekawostki

Homer Simpson oko w oko z pogańskim symbolem płodności? W Hrabstwie Dorset w Anglii najwyraźniej wszystko jest możliwe.

BBC zawiesiła w środę wszystkie konkursy audiotele. "Wewnętrzne śledztwo" wykazało, że pracownicy manipulowali wskaźnikami oglądalności. Zdarzało im się nawet pokazywać na antenie fikcyjnych "zwycięzców".

Potteromaniacy odliczają godziny do nowego tomu przygód czarodzieja, tymczasem w Izraelu premiera książki napotkała niespodziewana przeszkodę. Sprzedaży nowej książki o przygodach Harry'ego Pottera w nocy z piątku na sobotę sprzeciwili się rabini, bo wypada ona w Szabat.

Prawie połowa młodych Polaków uznała Dodę za artystkę reprezentującą najwyższy poziom artystyczny w Polsce. Jana Kiepurę wskazało 4 procent. OBOP zbadał uczestnictwo Polaków w życiu kulturalnym, czy raczej, jak wynika z sondażu, brak uczestnictwa.

Jeśli przepadasz za oryginalnymi, być może nawet smacznymi, daniami z kuchni orientalnej, jedź na Tajwan. W jednej z tamtejszych restauracji czeka na ciebie sznycelek z krokodyla...

Księżna Walii powiedziała bliskim przyjaciołom, że nie ma zamiaru przyjąć tytułu królowej, jeśli jej mąż zostanie królem - donosi Daily Mail.

Wenecja słynie z gołębi, Londyn ma swoje legendarne kruki a San Francisco... papugi. Ich miłośnicy powinni jednak uważać - bo ptaki żyją pod specjalnym nadzorem policji.

Dyskoteka właśnie wspięła się na nowy poziom. Konkretnie 10 tys. metrów nad ziemią.

Indyjska policja przeczesuje ulice świętego miasta Waranasi w północnych Indiach w poszukiwaniu złodzieja. Podejrzany przestępca to... małpa.

Ulubiona zabawa dzieci na plaży w wykonaniu dorosłych - rzeźby z piasku zgromadziły w Łotwie przedstawicieli aż ośmiu państw - przyjechali, by stworzyć najpiękniejsze piaskowe dzieła.

Zamiłowanie Rosjan do ogórków to fakt znany na całym świecie. Nic więc dziwnego, że festiwal najpopularniejszej "zakuski" odbył się w rosyjskim mieście Suzdal.

Maleństwo czarnej pantery w belgradzkim Zoo znalazło nową mamę - sukę jednego z pracowników ogrodu.