Ciekawostki

Ciekawostki

Najpopularniejszy polski miś "z klapniętym uszkiem" zwany Uszatkiem doczeka się swojego pomnika. Stanie w przyszłym roku przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Układ kierowniczy zapożyczony z Fiata Seicento, system hamulcowy z "Malucha" i napęd oparty na wałach kardana. Co to takiego? To nowa atrakcja gdańskiej starówki - siedmioosobowy rower.

Tancerze z całego świata wyszli na ulice Wielikiego Tyrnowa w Bułgarii podczas międzynarodowego festiwalu folkloru. Będą tańczyć do 30 lipca.

Dwaj dziennikarze brytyjskiego tabloidu "Daily Mirror" postanowili sprawdzić zabezpieczenia londyńskiego metra. No i sprawdzili - próba podłożenia atrapy bomby skończyła się wizytą na komisariacie.

Victoria i David Beckham nie zwalniają tempa w podboju Ameryki. W kilka dni po przeprowadzce, wyprawili przyjęcie, na którym bawiła się ekstraklasa Hollywood.

Dmuchana lala w dłoń, bystry wzrok utkwiony w wody toń, pełna koncentracja i... ruszyli! 50 osób niedaleko Nowosybirska otworzyło sezon sportów dziwnych

Zaśmiecić potrafimy każdy obszar - to jedna z niepodważalnych prawd o gatunku ludzkim. Ale czasami zdarza się tak, że po prostu w pobliżu nie ma odpowiedniego miejsca, gdzie moglibyśmy wyrzucić nasze śmieci.

Kilkugodzinny korek na amerykańskiej autostradzie spowodował w niedzielę mężczyzna z Ohio. Co zrobił? Wylądował samolotem z czasów II Wojny Światowej na środku jezdni. Na szczęście nie lądował "pod prąd".

Młody, piękny i bogaty - Daniel Radcliffe. Od dziś wszystkie te określenia można do niego stosować bez żadnego "ale". W dniu 18 urodzin filmowy Harry Potter zyskuje prawo dysponowania swym gigantycznym majątkiem.

Ktokolwiek uważał mewy za ptaki głupie, które tylko drą się wniebogłosy, ten powinien białe nadmorskie stworzenia przeprosić. Jedna z przedstawicielek tego gatunku wykazała się bowiem nadzwyczajnym sprytem.

Kolejne niezwykłe roboty konstruowane w Japonii nie powinny już nikogo zaskakiwać. A jednak. Naukowcy z Kraju Kwitnącej Wiśni zaprezentowali nowy model robota-zabawki, który m.in. tańczy hawajskie Hula.

Głodny? "Big Bad Bubba's Doublewide Giant Burger" na pewno zaspokoi nawet największy głód... I to kilku osób.

Policja kolumbijska ma nowych sprzymierzeńców w walce z terroryzmem - tresowane szczury. Po trzech latach nauki siedem szczurów potrafi wskazać materiały wybuchowe z dokładnością 98 proc.

Nie ma morza, ale jest plaża. Władze Paryża już po raz szósty usypały nad Sekwaną piaszczysty brzeg.

Szybki, zwrotny i łatwo nim zaparkować - słowem miejskie autko. Setki fanów z całej Rosji zjechały do Niżnego Nowogrodu, aby pochwalić się swoimi... zaporożcami.

Zapominasz o podlewaniu kwiatków? Dzięki naukowcom z New York University żadna z twoich roślin na pewno nie uschnie z tęsknoty za wodą. Gdy będzie chciała pić, natychmiast do ciebie zadzwoni.