Ciekawostki

Ciekawostki

Roman Tasarz, burmistrz Golubia-Dobrzynia chce ufundować swojemu miastu tablicę upamiętniającą Jana Pawła II. Dlatego dał się zamknąć w klatce i przyjmuje na siebie obierki, jajka i pomidory.

Prawie 60-kilogramowego suma wyłowił z Wisły Zbigniew Cieślik z Warszawy. - Miałem mocną żyłkę i dużo szczęścia - opowiada portalowi tvn24.pl

W kilku rosyjskich miastach odbyły się zawody w sprincie kobiet na minimum dziewięciocentymetrowych obcasach. Nagrodą główną był talon na zakupy o wartości 3,5 tysiąca dolarów.

Mandat w wysokości 50 euro otrzymała w Weronie matka 4-letniego chłopca za to, że malec jadł kanapkę na schodach siedziby władz miejskich.

George, Molly i Meg to pierwsze uchatki kalifornijskie w Polsce. W opolskim ZOO są już prawie miesiąc, ale dopiero w sobotę pokazały się publiczności. I mają szansę stać się hitem sezonu, jak w Niemczech misio Knut.

Jest duuuży, różowy, promuje bezpieczny seks i przy okazji zaprasza na koncert muzyki metalowej. W niebo nad holenderskim miastem Lichtenvoorde wzbił się ogromny balon w kształcie prezerwatywy.

Ze względu na wysportowaną sylwetkę, męską urodę i urok osobisty ksiądz Georg Gaenswein stał się inspiracją dla znanej projektantki mody.

Po niemal dwóch miesiącach ponownie otwarto unikalny park gejzerów. Dolinę Gejzerów znajdującą się na Kamczatce zamknięto z powodu lawin błotnych.

Alpy zadrżały, kiedy 120 "rogaczy" z całego świata w jednym momencie zadęło w swoje 4-metrowe rogi.

Polskie kliniki leczenia niepłodności wolą plemniki z importu. Polacy prowadzą tak niezdrowy tryb życia, że na dawcę nasienia nadaje się zaledwie co siódmy - donosi "Metro".

Z wyglądu jest niepozorny, słodki i puchaty - ale wielu mówi o nim "anioł śmierci". Dwuletni kot Oskar, mieszkaniec jednego z amerykańskich hospicjów, ponoć potrafi przewidzieć czyjąś śmierć.

Śpiewać każdy może i grać każdy może, i to nie koniecznie na instrumentach. Kilku Amerykanów tworzy dość oryginalną muzykę. Panowie wydobywają dźwięki uderzając w jeden z mostów nad rzeką Hudson.

Całodobowa opieka lekarza i terapeuty, podłogowe ogrzewanie, muzyka relaksacyjna, a nawet szyby kuloodporne, a wszystko za jedyne 250 zł za dobę. Taki luksus tylko w krakowskiej izbie wytrzeźwień.

Jak najlepiej sprawdzić, czy łóżko jest wygodne - przespać się w nim. Tą oczywistą prawdę zrozumieli pracownicy norweskiego oddziału IKEI i pozwoli klientom przetestować łóżka przez noc.

Gdzie na świecie więźniarki zamiast pasiaków szyją suknie i mają własną linię odzieżową? Oczywiście tylko w Mediolanie - światowej stolicy mody.

Prawie dwukilogramowy bursztyn trafił do Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Okaz pochodzi z przemytu na wschodniej granicy Polski.

Gwiazda berlińskiego ZOO, miś polarny Knut, doczekała się swojej biografii. Historię niedźwiadka będzie można przeczytać w książce "Knut - mały miś polarny".