Ciekawostki

Ciekawostki

W procesie przeciwko rzemieślnikowi, który nielegalnie produkował gadżety z podobiznami bohaterów Disneya, na świadków zostali wezwani najbardziej poszkodowani - Myszka Miki i Kaczor Donald.

Kiedy kierowca wpadnie do rowu, przede wszystkim cieszy się, że nic mu się nie stało. Następnie myśli, jak wyciągnąć auto. Gorzej, gdy jest pijany, a o pomoc prosi... policjantów.

Nie słoneczny, ani mechaniczny, a napędzany siłą wody. Rekonstrukcję 570-letniego zegara wodnego podziwiać mogą turyści zwiedzający koreańskie Muzeum Narodowe w Seulu.

W dniu głosowania do rosyjskiej Dumy w Chakasji, w Syberii Wschodniej, jednemu z nowo narodzonych dzieci nadano imię na cześć wyborów - poinformowała agencja RIA-Nowosti.

Ze świętym Mikołajem łączy ich tylko czerwona czapka, ale ich widok wywołuje równie dużo uśmiechów i sympatii. Chyba nikt nie domyśliłby się, że chodzi o... policjantów.

Z jednej strony szympansie pięciolatki z drugiej dorośli ludzie - do rozwiązania testy sprawdzające pamięć krótkotrwałą. Na pewno wielu zdziwi fakt, że dużo lepiej poszło tym pierwszym.

Okazuje się, że można pokonać prawa grawitacji i to... tanecznym krokiem. Mieszkańcy Rio de Janeiro mogli obejrzeć niecodzienny występ. Zamiast na parkiecie niemieccy akrobaci tańczyli na ścianie dwudziestopiętrowego wieżowca.

Najstarszy istniejący samochód marki Rolls Royce poszedł pod młotek. Prywatny kolekcjoner, który pragnął zachować anonimowość, wyłożył za niego 7,2 miliona dolarów - najwięcej w historii za auto tej marki.

Kto uważa, że o zanikających grupach etnicznych najlepiej opowiadać na zajęciach z antropologii - niech pojedzie do Japonii. Na wyspie Hokkaido grupa młodych ludzi o swoich korzeniach opowiada śpiewająco. Dokładniej mówiąc - rapująco...

Miłość macierzyńska nie zna granic gatunkowych. W tajlandzkim zoo postanowiono udowodnić tę tezę niecodziennym eksperymentem. Małe świnki są tam odbierane matce i oddawane pod opiekę tygrysicy. Maciora za to karmi swym mlekiem małe tygrysiątka.

- Jak ja będę rozpoznawał, która z was jest która? - kręcił głową komendant miejski, kiedy podszedł do Krysi Stefańskiej i podawał jej odznakę.

Tańczą na szczudłach, grają na saksofonie trąbce i bębenkach, a uśmiechem potrafią zarazić nawet największego ponuraka. Parada bajkowych cyrkowców otworzyła coroczny świąteczny festiwal w Brukseli.

Maciej Florek, zwany przez kolegów i fanów "Glebą" zwyciężył w pierwszej edycji rozrywkowego programu TVN "You can dance". Po 13 odcinkach wytańczył wreszcie upragnioną nagrodę - stypendium taneczne na Broadway'u i 100 tysięcy złotych.

Człowieku Śniegu powraca. Na jego ślad trafili amerykańscy himalaiści, którzy z jednej ze swoich wypraw przywieźli niezwykłą pamiątkę - odcisk wielkiej stopy.

Panie potrzebują co rano średnio 40 minut, by przygotować się do wyjścia z domu, na przykład do pracy. Mało? Ale jeśli podliczy się, ile w całym życiu... Jak obliczyli Brytyjczycy, typowa kobieta w sumie trzy lata poświęca zabiegom upiększającym.

To nie Mortal Kombat, ani Kick Bokser 3. To również nie Transformers. To walki dwunożnych robotów na żywo. W Japonii odbył się turniej walk androidów, do którego stanęło 25 mechanicznych zawodników.

Ponad czterdziestu Mikołajów, niekoniecznie świętych, wzięło udział w nietypowych zawodach w Niemczech. Aby udowodnić, który jest najlepszy, śpiewali, pakowali prezenty, rozmawiali z dziećmi, a także... rzucali butami i ujeżdżali sztuczne renifery.

Rozpoczął się najsłynniejszy i najstarszy w Europie świąteczny jarmark w Norymberdze. Tłumy mieszkańców i turystów kupują bożonarodzeniowe przysmaki i dekoracje, rozgrzewając się tradycyjnym grzanym winem.

"Naprzód! Niech żyje Wenezuela!" wykrzykuje naciśnięta w odpowiednim miejscu lalka z głową prezydenta Hugo Chaveza ubrana w wojskowy mundur i czerwony beret. To tylko jeden z gadżetów, które można kupić przed niedzielnym referendum w Wenezueli.

- Jestem niewiarygodnie obcykana z polskiego - chwaliła się w TVN24 Aleksandra Kwaśniewska, zdobywczyni Złotego Chrząszcza w Ogólnopolskim Dyktandzie 2007. Przy okazji musiała odpowiedzieć na małe pytanie...