Ciekawostki

Ciekawostki

Kiedy Lil' Mazz w 2003 r. przyjechał do Francji był tylko anonimowym sprzedawcą kebabów. Tak było do czasu, gdy postanowił nagrać piosenkę...

Gdzie najlepiej miewają się uliczne koty? W Rosji, ale tylko te, które dały się złapać 50-letniej Ninie Kostsowej. W swoim dwupokojowym mieszkaniu w Nowosibirsku Nina urządziła minischronisko.

Raczej nie są przyjaznymi zwierzętami. Tajwański miłośnik krokodyli postanowił jednak zmienić zły wizerunek swoich ulubieńców i udowodnić, że z krokodylem można żyć "za pan brat".

Władze miasta Haikou na południu Chin zakazały rejestrowania samochodów z cyfrą 4 na tablicach. Czwórka jest bowiem powszechnie uważana w Chinach za feralną.

Są małe, ale robią wielkie wrażenie i do tego kosztują tylko 1 dolara. Serca Tajwańczyków podbijają fluorescencyjne rybki.

Podróż pod czapką z Florydy do Nowego Jorku. Na pokładzie samolotu znalazł się nietypowy pasażer - czarna małpka.

Podwójnym szczęściarzem można nazwać Matta Murphy'ego. Złapał piłkę wybitą przez popularnego amerykańskiego baseballistę Barrego Bondsa i... przeżył.

Macey, angielska suczka zaskoczyła swoich właścicieli i po ponad 20-godzinnym porodzie wydała na świat 15 szczeniaczków.

"Face Traning" to gra zawierająca szesnaście ćwiczeń, które mają wzmocnić mięśnie twarzy. Celem jest zdobycie urzekającego uśmiechu i bogatszej mimiki twarzy.

Sekretarz partii komunistycznej z rejonu czarnomorskiego na Krymie w oryginalny sposób zaprotestował przeciw likwidacji jednego z pomników Lenina.

Najnowsze zdobycze "mody technologicznej" można było obejrzeć przy okazji konferencji grafików komputerowych Siggraph w San Diego.

Amerykańska policja złapała kobietę, która włamała się do cukierni. Nie zabrała pieniędzy, a słodycze, część konsumując na miejscu. Wszystko nagrały kamery przemysłowe.

Kierowca nowojorskiego autobusu postanowił nauczyć kultury młodzieńca, który nie ustąpił miejsca starszej pani. Zatrzymał pojazd i trzasnął młokosa.... telefonem komórkowym. Wywiązała się regularna bójka.

Policjanci byli przekonani, że wlepią mu mandat za jazdę pod wpływem alkoholu, bo samochód, który prowadził dziwnie się zachowywał. Kierowca rzeczywiście wypił, ale chyba na odwagę, bo wsiadł za kierownicę mimo, że jest niewidomy.

Kilkuminutową wspinaczką na sam szczyt masztu żaglowca "Dar Młodzieży" uwieńczył regaty "Tall Ship Races" prezydent Szczecina. Do portu w ramach imprezy dotarło niemal sto największych na świecie żaglowców.

Od północnego krańca Szkocji do południowych wybrzeży Afryki przejechali na motorach dwaj brytyjscy aktorzy: Ewan McGregor i Charley Boorman. - Było fantastycznie - podsumowała gwiazda "Trainspotting" i "Gwiezdnych wojen".