Ciekawostki

Ciekawostki

Policja przestrzega kioskarzy i sklepikarzy przed oszustami, którzy przedstawiają się jako serwisanci terminali do obsługi kart do telefonów i wyłudzają doładowujące telekody.

Bob Marley spotkał się z Konfucjuszem, a rap, rytm i rastafariańska poezja zawitały do jednej z pekińskich szkół. A wszystko za sprawą brytyjskiego nauczyciela Leviego Tafari.

Gdyby ktoś miał wątpliwości, kiedy zdecydować się na poczęcie potomka, władza mu to ułatwia - najlepiej dziś! Niestety, tak pomocny jest tylko gubernator obwodu uljanowskiego w Rosji.

Sześć kondorów andyjskich, świętych ptaków Indian Mapuczów, wypuszczono na wolność w argentyńskich górach Paileman.

W Holandii otwarto klinikę dla osób obgryzających paznokcie. W cztery tygodnie można pozbyć się tego nawyku na zawsze - twierdzi pomysłodawca przedsięwzięcia Alain-Raymond van Abbe.

Ekranizacje książek o Harrym Potterze przyniosły do tej pory więcej zysków niż wszystkie filmy z serii o Jamesie Bondzie.

Zagrożonym wyginięciem gorylom grozi kolejne niebezpieczeństwo. W Demokratycznej Republice Konga wiele z nich ginie w wyniku starć pomiędzy żołnierzami a grupami rebeliantów.

Na półki londyńskiego Harrodsa trafiły najnowsze "szpilki" znanego projektanta Caovilla. Wartego 128 tys. dolarów symbolu kobiecości strzeże ... najprawdziwszy jadowity wąż.

Jaskrawy makijaż, kolorowe zwiewne sukienki w folklorystyczne wzory, błyszczące obcisłe spodnie - pokazy nowej kolekcji hinduskiego projektanta mody Manisha Arory przyciągają tłumy widzów. Wszystko dzięki awangardowemu połączeniu.... hinduskiego folku z science fiction.

Liczą się niepowtarzalne kolory, oryginalne kształty i liczba kwiatów, a konkurencja jest olbrzymia. Kilkudziesięciu kwiatowych hobbystów zmierzyło się w konkursie na najpiękniejszy wyhodowany kwiat orchidei.

Australijski dziennikarz sportowy został zaatakowany przez pseudokibiców w czasie nadawania relacji na żywo. Chuligani nie dbali nawet o to, że kamera pokazywała ich twarze całej Australii.

Oglądaliśmy tańczącą w Portugalii minister spraw zagranicznych Annę Fotygę, a w niedzielę na antenie TVN mogliśmy wreszcie zobaczyć taneczne show w wykonaniu posłanki Sandry Lewandowskiej.

Jedna z niemieckich restauracji wpadła na oryginalny pomysł pozbycia się obsługi. Co nie oznacza, że postawiła na samoobsługę. Personel został zastąpiony bowiem ekranem dotykowym i siecią szyn, po których do klientów docierają posiłki.

Najlepsze wino - to wino zielonogórskie! Miłośnicy win nie powinni przegapić takiej okazji. W Zielonej Górze przez tydzień odbywa się wielkie winobranie.

Ponad 100 jamników z całej Polski przemaszerowało ulicami krakowskiej starówki pod hasłem: "Przed jamnikiem uderz czołem, jamnik górą, chociaż dołem”. Psy przebrane były w historyczne stroje.

Sześcioro włoskich płetwonurków zamieszkało pod wodą. Chcą udowodnić, że ludzkość może skolonizować dna mórz.

U nas początek jesieni, deszcze i chłód, a w Kolumbii upalny sezon dopiero się zaczyna. Na pokazie mody w mieście Cali obejrzeliśmy wszystko to, w czym warto pokazać się na plaży.

Ze współpracy cukierników i jubilerów zrodził się nietypowy produkt. W Japonii zaprezentowano tort udekorowany platynową biżuterią o wartości 1300 dolarów.