Ciekawostki

Ciekawostki

Poruszają się z gracją, ale też niezwykle drapieżnie. Patrzą sobie głęboko w oczy. W Buenos Aires tancerze z całego świata walczą o tytuł mistrzów w tangu argentyńskim.

Stonehenge, Wieża Eiffle'a, Luwr, Statua Wolności i inne światowe miejsca - symbole znalazły się na liście najbardziej przereklamowanych atrakcji turystycznych, wybranych przez brytyjskich internautów.

Niepozorny, błyszczący krążek. A na nim zakodowana informacja. Ćwierć wieku temu "kompakty" zrewolucjonizowały muzyczny rynek.

Dwaj Hawajscy surferzy - McNamara i Manala postanowili wypróbować fale na... Alasce. Ślizgali się na grzbietach fal tsunami, wywołanych osuwającymi się bryłami lodowca...

Firma telekomunikacyjna popełniła błąd i nastolatka dostała ten sam numer, z którego zrezygnował Sven Goran Eriksson, trener Manchester City. Dzięki temu mogła "nacieszyć się" takimi propozycjami, jak: "Cesar z Interu jest do wzięcia za darmo".

Upychał pieniądze między starymi gazetami i teraz pluje sobie w brodę - pisze "Super Express" o Stanisławie Papieżu. Pozornie pewną skrytkę posła LPR odkryli złodzieje.

Przydrożny bar, dobrze wypieczony burger i "Love Me Tender" snujące się cicho z głośnika szafy grającej. Scena jakich wiele, ale tym razem nie na amerykańskiej Route 66, a przy autostradzie z Tel Awiwu do Jerozolimy - Izrael znów zobaczył Króla.

W Hiszpanii policja zatrzymała 27-letniego mężczyznę, prawdopodobnie nielegalnego imigranta z Mali, który wspinał się w okolicach najwyższego szczytu Hiszpanii bez zapasów i żadnego sprzętu.

Potłuczone szkło, pogięta blacha i podarta skórzana tapicerka - tyle zostało z 18 luksusowych limuzyn przemyconych na Filipiny. Rząd postanowił je zniszczyć w pokazowej akcji walki z przestępczością.

250 osób rywalizowało o miano najszybszej drużyny w 25 spływie wanien w Dinant w Belgii. Tematem przewodnim była historia miasta.

Mieszkaniec północnej części ukraińskiego Kijowa mieszka w nietypowy domku. Nietypowym dlatego, że zamiast cegieł, do jego budowy użył butelek po alkoholu.

Kiedy zastępca szeryfa w Elko, w stanie Nevada, nakazał zjechać na pobocze dziwnie jadącemu kierowcy, z pewnością nie spodziewał się za kierownicą ujrzeć... swojej żony.

Ma tylko osiem lat, a już pracuje w profesjonalnym warsztacie. Maciej Majewski z Kłodzka jest wielkim fanem motoryzacji i chyba najmłodszym w Polsce mechanikiem samochodowym.

Według chińskiego kalendarza, mamy rok świni. A skoro tak, to nie może zabraknąć zawodów w chrumkaniu. We francuskim Trie sur Baise, już po raz trzydziesty drugi zmierzyli się specjaliści w tej konkurencji. Wielbiciele świń mogli stanąć do rywalizacji w wielu kategoriach.

Miś Knut ma nowego sąsiada. W maju w berlińskim ZOO na świat przyszedł hipopotam. I stał się poważną konkurencją dla niedźwiadka. Dziś to właśnie dla małego hipopotama ludzie przychodzą do ogrodu zoologicznego.