Ciekawostki

Ciekawostki

Nowa Miss Francji, Valerie Begue, ma kłopoty. Okazało się, że nie poinformowała jury konkursu o swoich sesjach zdjęciowych, na których "prowokacyjnie liże jogurt" i pływa na drewnianym krzyżu.

Szczęśliwi zwycięzcy świętują wygraną w hiszpańskiej loterii, a jest z czego się cieszyć - zwycięska pula tym razem to trzy miliony euro.

Niezwyczajny dom, w którym mieszkają zwyczajni ludzie powstał na Litwie. Do jego budowy wykorzystano 20 tysięcy szklanych butelek.

Do karnawału trochę czasu jeszcze zostało, ale Japończycy zdają się tego nie dostrzegać. Przebieranki zaczęli już teraz, a za cel swoich artystycznych wynurzeń obrali czworonogi.

200 metrów długości miała choinka, którą tworzyło ... kilka tysięcy Tajwańczyków. Mieszkańcy miasta Kaohsiung chcieli pobić rekord świata i ... wypromować ekologiczne święta.

Ma 35 metrów wysokości i ponad 160 merów długości. "Romantyczne uczucia", rzeźba autorstwa chińskich artystów to najwyższe śnieżne dzieło na świecie. Nietypowy posąg powstaje na doroczną wystawę śnieżną w Harbin w północno-wschodniej części Chin.

- Ubranka i wszystkie przedmioty przy figurce dzieciątka Jezus zrobiliśmy z włosów. Prawdziwych, ludzkich - opowiada o nietypowym świątecznym żłóbku dyrektorka projektu Cathia Guzman.

W Belgii może nie być rządu (od lipca trwa tam kryzys parlamentarny), ale Mikołajów na pewno nie zabraknie. Dwa tysiące brodaczy trenowało przed świętami na uliczkach Antwerpii - przebiegli mimo zimna pięć kilometrów.

Końcówka roku jest idealnym czasem by w Warszawie powiększyć sobie biust, założyć podsłuch lub zajść w ciążę - informuje "Życie Warszawy". Stołeczne firmy opanował szał promocji.

Kurcząca się głowa, biała żyrafa, szczęki i Iron Maiden z przyrządem do tortur - takie atrakcje przygotowało dzieciom nowojorskie muzeum. Wystawa została połączona ze sprzedażą niecodziennych zabawek, bo - według pomysłodawców akcji - to gratka dla tych, którzy chcą obdarować bliskich oryginalnym upominkiem.

Przemówią dopiero w Wigilię, ale prezenty dostały już dzisiaj. Zwierzęta w zoo w Sydney są przed świętami wyjątkowo rozpieszczane. Ich opiekunowie przygotowali dla nich niezwykłe niespodzianki.

Świąteczny recycling po angielsku. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii zamierzają w tym roku oddać rodzinie i bliskim 73 mln niechcianych, zeszłorocznych prezentów bożonarodzeniowych. Ich wartość szacuje się na około 264 mln funtów.

Życie prywatne Nicolasa Sarkozy to coraz gorętszy temat europejskich plotek. Od kilku dni trwają spekulacje, czy rozwiedziony od kilku tygodni "Sarko" poleci do Włoch ze swoją przyjaciółką - byłą modelką, Włoszką Carli Bruni, czy też nie. Bruni postanowiła, że nie leci.

Atłas i jedwab są już passe. Pewna panna młoda wystąpiła w sukni z miękkiego, białego, dwuwarstwowego... papieru toaletowego. Jakby tego było mało, zakochani powiedzieli sobie sakramentalne "tak" w... publicznym szalecie.

Głośne śpiewy, radosne tańce i uśmiechy od ucha do ucha. Ulicami Meksyku przemaszerowała nietypowa pielgrzymka... klaunów. Komicy zjechali do miasta, aby wspólnie pomodlić się o pomyślność w Nowym Roku i podziękować za dar rozśmieszania ludzi.

Ogromne wzruszenie, łzy i chęć pomocy. Gwiazda muzyki pop Shakira odwiedziła Bangladesz, spustoszony niedawno przez cyklon Sidr. Spotkała się tam m.in. z dziećmi, które straciły swoich rodziców.

Jest lekka, zgrabna i mocna a jej załoga ma jeden cel - najszybciej opłynąć ziemię. Na podbój rekordu świata rusza superszybka eko-łódź.

Ma 85 metrów, błyszczy aż trzema milionami lampek, ale od innych świątecznych drzewek odróżnia ją przede wszystkim coś innego. Od wczoraj mieszkańcy Rio de Janeiro mogą podziwiać... pływającą choinkę.

Okazuje się, że natura ciągle kryje przed człowiekiem wiele tajemnic. Naukowcy badający Indonezyjskie góry natrafili na jednego z najmniejszych torbaczy, nowy wcześniej nieznany ludziom gatunek.

Alain Robert - człowiek-pająk, który bez żadnych zabezpieczeń wspina się na najwyższe budynki - tym razem wszedł na ponad 100-metrowy londyński wieżowiec. Jego celem było zwrócenie uwagi na ocieplanie się klimatu.