Ciekawostki

Ciekawostki

W kościołach na całym świecie można podziwiać piękne, bożonarodzeniowe szopki. Nic jednak nie przebije pewnej litewskiej stajenki, wyrzeźbionej... z ementalera.

W tym roku Mikołaj zmienił trasę swojego przelotu... Ale amerykański satelita szpiegowski i tak namierzył Świętego. Wojskowi śledzili każdy, nawet najdrobniejszy ruch Brodacza.

Jak Anita Werner szykuje się do wejścia na antenę? I co robi Jarosław Kuźniar podczas przerwy reklamowej? Widzowie TVN24 mogą nareszcie zobaczyć pracę stacji od kuchni.

Jest prążkowany z małym chudym ryjkiem. Ciągle pilnuje się mamy, a mimo to jest wdzięcznym obiektem do fotografowania dla tłumów odwiedzających Tokijskie ZOO.

Grupa pięćdziesięciu, najprawdopodobniej pijanych, "Świętych" Mikołajów wtargnęła do kompleksu kinowego w Nowej Zelandii. Szturm zarejestrowały kamery przemysłowe.

Mieszkają setki kilometrów od siebie i nigdy wcześniej się nie widzieli, ale połączyło ich jedno marzenie - zaśpiewać i zagrać tam, gdzie przyszedł na świat Jezus. Bożonarodzeniowe uroczystości w Bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem uświetni w tym roku wyjątkowy chór.

Najpopularniejszy jest panierowany, smaczny jest także w zalewie octowej, po żydowsku czy w galarecie. Bywa serwowany z żółtym serem, podsmażanymi grzybami, śmietaną. Niezwykle pyszny jest także wędzony - tak zatorskiego karpia hodowanego tam od 700 lat zachwala "Gazeta Krakowska".

Najpierw była jak zawsze zażarta dyskusja polityczna. Potem w "Kawie na ławę" zrobiło się milej - były symboliczne prezenty, tort od Jana Rokity i jego córki Katarzyny i wspólne śpiewanie kolęd. Ponad podziałami.

Gniazdo mrówek w twardym dysku, a pamięć USB umoczona w musie jabłkowym podczas karmienia niemowlaka. To dwa spośród dziesięciu punktów z dorocznego raportu opisującego najoryginalniejsze przypadki utraty danych z nośników elektronicznych.

Na stronie internetowej założonej przez pewną studentkę z Pittsburga znalezione przez przechodniów pojedyncze rękawiczki rozpaczliwie apelują o pomoc w odnalezieniu swej pary. A gdy zgłosi się ich właściciel, triumfalnie ogłaszają: "znów razem!".

Najpierw przypadkowym ludziom na parkingu próbował wcisnąć piwo, a gdy odmówili, zaoferował im... swoje dziecko. Niedrogo, za 30 dolarów.

Nowa Miss Francji, Valerie Begue, ma kłopoty. Okazało się, że nie poinformowała jury konkursu o swoich sesjach zdjęciowych, na których "prowokacyjnie liże jogurt" i pływa na drewnianym krzyżu.

Szczęśliwi zwycięzcy świętują wygraną w hiszpańskiej loterii, a jest z czego się cieszyć - zwycięska pula tym razem to trzy miliony euro.

Niezwyczajny dom, w którym mieszkają zwyczajni ludzie powstał na Litwie. Do jego budowy wykorzystano 20 tysięcy szklanych butelek.

Do karnawału trochę czasu jeszcze zostało, ale Japończycy zdają się tego nie dostrzegać. Przebieranki zaczęli już teraz, a za cel swoich artystycznych wynurzeń obrali czworonogi.

200 metrów długości miała choinka, którą tworzyło ... kilka tysięcy Tajwańczyków. Mieszkańcy miasta Kaohsiung chcieli pobić rekord świata i ... wypromować ekologiczne święta.

Ma 35 metrów wysokości i ponad 160 merów długości. "Romantyczne uczucia", rzeźba autorstwa chińskich artystów to najwyższe śnieżne dzieło na świecie. Nietypowy posąg powstaje na doroczną wystawę śnieżną w Harbin w północno-wschodniej części Chin.

- Ubranka i wszystkie przedmioty przy figurce dzieciątka Jezus zrobiliśmy z włosów. Prawdziwych, ludzkich - opowiada o nietypowym świątecznym żłóbku dyrektorka projektu Cathia Guzman.

W Belgii może nie być rządu (od lipca trwa tam kryzys parlamentarny), ale Mikołajów na pewno nie zabraknie. Dwa tysiące brodaczy trenowało przed świętami na uliczkach Antwerpii - przebiegli mimo zimna pięć kilometrów.