Ciekawostki

Ciekawostki

Deska, gogle i sto procent adrenaliny. W Szwajcarii snowboardowe mistrzostwa świata, czyli "białe szaleństwo" w pełnym tego słowa znaczeniu.

Płatek - ocalony przed własną matką miś polarny z ZOO w Norymberdze - waży już prawie 3 kilogramy. Ma duży apetyt, a coraz to nowe zdjęcia sprawiają, że nie tylko Niemcy uwielbiają polarnego misia z każdym dniem bardziej.

18 stycznia w turystycznym mieście Egiptu - Hurghadzie odbędzie się światowy finał konkursu Top Model of the World 2007. Polską delegatką jest Beata Szumińska - druga Vicemiss Polski 2007.

Kilka milionów lat temu w Ameryce Południowej żyły szczury wielkości hipopotama! Takiego niezwykłego odkrycia dokonali urugwajscy naukowcy.

Już niedługo George W. Bush wystąpi po raz pierwszy w życiu w roli ojca panny młodej. Jego 26-letnia córka Jenny 10 maja poślubi 29-letniego studenta zarządzania.

Tysiące osób zebrało się w południowych Indiach, żeby obejrzeć "Jallikattu" - tradycyjną walki z bykami w święto Pongal. Od hiszpańskiej corridy odróżnia ją jednak to, że byków się nie zabija, bo nie ma czym - do starcia wychodzi się tylko z gołymi rękami.

Znany z opisywania szczegółów osobistego życia Księżnej Diany, Moniki Lewinsky i Madonny, brytyjski pisarz Andrew Morton wydał swoją najbardziej kontrowersyjną książką - "Tom Cruise. Nieautoryzowana biografia". Premiera, zarówno amerykańska, jak i polska, miała miejsce w środę 16 stycznia.

Ubieranie się to też praca – tak uznał w precedensowym wyroku francuski sąd pracy. Przyznał on rację jedenastu listonoszom, którzy żądali 1300 euro rocznie za czas spędzany na codziennym wkładaniu i zdejmowaniu uniformów.

Mieszkańcy Rzymu i turyści, którzy przed południem znajdowali się na jednym z najsłynniejszych placów miasta przecierali oczy ze zdumienia widząc, jak z wielkim hałasem runął ze Schodów Hiszpańskich deszcz kolorowych piłeczek.

Niecodzienną budowlę uformowali w mieście Santiago w Chile hiszpańscy akrobaci. Na placu wznieśli wieżę... z własnych ciał.

Moda na polarne niedźwiedzie opanowała całkowicie Niemcy. Postanowili z tego skorzystać nawet cukiernicy i stworzyli ciasteczka w kształcie "płatka" - nowej gwiazdy ZOO w Norymberdze.

Harmonia i lekkość ruchów w tym przypadku nabierają nowego znaczenia. Artyści z Hawajów udowadniają, że balet może mieć różny wymiar - w tym przypadku dosłownie XXL.

Z jednej strony kilkudziesięciu policjantów z psami i policyjnym helikopterem, z drugiej - pięciuset nastolatków. To nie kolejne zamieszki w Kenii czy Neapolu, ale finał Australijskiej imprezy w jednym z australijskich domów.

Kokardy, falbany i bardzo jaskrawe kolory - to najnowsze trendy w "pieskiej modzie". Na tokijskim pokazie haute-couture pudle, dogi i labradory spacerowały po wybiegu, ubrane w rzeczy od najlepszych nowojorskich projektantów... I tylko jedna rzecz się nie zmieniła - psim modelom najciężej było znieść obecność smyczy.

W środku znalazło się miejsce na łóżko, biurko i kilka książek. Są oczywiście pewne niedogodności, bo po rozłożeniu "kanapy", nogi wystają na ulicę, ale z drugiej strony czego oczekiwać po domu zbudowanym na... rikszy.

Mała niedźwiedzica polarna z norymberskiego zoo zyskała już popularność na całym świecie. Od piątku utworzoną dla niej przez urząd miasta stronę internetową odwiedziło ponad milion osób. Kilkakrotnie ją blokując.

Boom demograficzny na niemieckiej wyspie Helgoland... Nie dotyczy jednak ludzi, ale ssaków morskich. Naukowcy notują rekordową liczbę urodzeń foki szarej.