Ciekawostki

Ciekawostki

Najsłynniejszy niemiecki miś Knut ma konkurencję. W norymberskim zoo pokazano po raz pierwszy małego niedźwiadka polarnego, który jako jedyny spośród rodzeństwa uniknął pożarcia przez matkę.

Kto powiedział, że zwierzętom jest dobrze, bo zimą grzeją je ich futra? Lemurów, które mieszkają w jednym z japońskich ogrodów zoologicznych, zwolennicy takich poglądów raczej nie przekonają. Zwierzęta całe dnie spędzają przed... pracowniczymi grzejnikami.

Kate Middleton, narzeczona drugiego w kolejce do tronu brytyjskiego księcia Williama, otrzyma od dworu niecodzienny prezent na 26 urodziny - całodobową ochronę osobistą. Tak przynajmniej donosi popołudniówka "Evening Standard".

11 prosiaczków, z których dwa mają ryjki, nóżki i języki świecące zielonym fluorescencyjnym światłem urodziła sklonowana świnia, która sama kolorowo świeciła. O odkryciu, które podobno ma pomóc w przeprowadzaniu transplantacji ludzkich organów, poinfomowali chińscy naukowcy.

Była supermodelka i piosenkarka Carla Bruni, przyjaciółka prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego i prawdopodobnie jego przyszła żona, mieszka już w Pałacu Elizejskim - donoszą w środę francuskie media.

Brytyjscy filateliści zacierają ręce. Do obiegu trafiła właśnie wyjątkowa seria znaczków z Jamesem Bondem. Kolekcja powstała, aby uczcić setną rocznicę urodzin Iana Fleminga, autora książek o agencie 007.

Nie chciał wracać do szkoły po przerwie świątecznej, więc... przykleił sobie rękę do łóżka. Na taki pomysł wpadł meksykański dziesięciolatek. Jego mama spędziła niemal dwie godziny próbując uwolnić przyklejoną rękę. Niestety nie udało jej się i musiała wezwać pogotowie.

Pod hasłem „Podaruj swojej choince drugie życie” merostwo Paryża przystąpiło do walki z plagą porzucanych po świętach drzewek. Mają być wykorzystywane jako kompost w miejskich parkach.

Przywódca kenijskiej opozycji Raila Odinga powiedział w rozmowie z BBC, że on i demokratyczny kandydat na prezydenta USA Barack Obama są kuzynami. Jak twierdzi Odinga, ojciec Obamy był jego wujkiem ze strony matki.

Chyba nigdzie plotki nie rozchodzą się tak szybko jak w Hollywood. Ostatnio filmowy światek żyje pogłoskami o ciąży Nicole Kidman. Wprawdzie aktorka szybko informacje zdementowała, ale dziś pojawił się kolejny "anonimowy informator - przyjaciel rodziny", który radosną nowinę potwierdził.

Z małpią zwinnością wspinają się na kilkunastometrowe bambusowe drągi, a na szczycie wykonują jeszcze fikołki i przewroty. To wcale nie cyrkowe popisy akrobatów a pokaz umiejętności... japońskich strażaków.

Jest boisko, linie, są dwie drużyny i sędzia - zdawałoby się - zwykła gra zespołowa. Nic bardziej mylnego - indyjskie kabadi, to sport zupełnie inny niż wszystkie!

Do kliniki dla zwierząt w austriackiej miejscowości Bad Goisern przyszedł chwiejnym krokiem, ledwie trzymając się na łapach trzyletni labrador ze swym właścicielem. Zwierzę było kompletnie pijane. Badanie wykazało 1,6 promila alkoholu we krwi.

Australijska stolica Canberra była tegorocznym gospodarzem największej i najpopularniejszej imprezy samochodowej "Hot Rod", która w ten weekend przyciągnęła ponad 110 tys. fanów. Ci tłoczyli się, aby zobaczyć wszystkie chromowane maszyny.

Bajecznie kolorowe maski, chmury konfetti i olbrzymi smok na środku ulicy. Tak wygląda karnawał w Kolumbii. Tegoroczna parada w mieście Pasto zapierała dech w piersiach.

Tysiące Meksykanów zgromadziło się w stolicy kraju, aby podziwiać niewiarygodną ilość 10 tys. kilogramów tradycyjnego słodkiego ciasta "rosca".

Francuski prezydent znów stanie na ślubnym kobiercu? Prasa huczy na temat matrymonialnych planów Nicolasa Sarkozyego i jego nowej miłości Carli Bruni. Para może się pobrać już na początku lutego - donosi "Journal du Dimanche", powołując się na anonimowe źródła.