Ciekawostki

Ciekawostki

Moda na polarne niedźwiedzie opanowała całkowicie Niemcy. Postanowili z tego skorzystać nawet cukiernicy i stworzyli ciasteczka w kształcie "płatka" - nowej gwiazdy ZOO w Norymberdze.

Harmonia i lekkość ruchów w tym przypadku nabierają nowego znaczenia. Artyści z Hawajów udowadniają, że balet może mieć różny wymiar - w tym przypadku dosłownie XXL.

Z jednej strony kilkudziesięciu policjantów z psami i policyjnym helikopterem, z drugiej - pięciuset nastolatków. To nie kolejne zamieszki w Kenii czy Neapolu, ale finał Australijskiej imprezy w jednym z australijskich domów.

Kokardy, falbany i bardzo jaskrawe kolory - to najnowsze trendy w "pieskiej modzie". Na tokijskim pokazie haute-couture pudle, dogi i labradory spacerowały po wybiegu, ubrane w rzeczy od najlepszych nowojorskich projektantów... I tylko jedna rzecz się nie zmieniła - psim modelom najciężej było znieść obecność smyczy.

W środku znalazło się miejsce na łóżko, biurko i kilka książek. Są oczywiście pewne niedogodności, bo po rozłożeniu "kanapy", nogi wystają na ulicę, ale z drugiej strony czego oczekiwać po domu zbudowanym na... rikszy.

Mała niedźwiedzica polarna z norymberskiego zoo zyskała już popularność na całym świecie. Od piątku utworzoną dla niej przez urząd miasta stronę internetową odwiedziło ponad milion osób. Kilkakrotnie ją blokując.

Boom demograficzny na niemieckiej wyspie Helgoland... Nie dotyczy jednak ludzi, ale ssaków morskich. Naukowcy notują rekordową liczbę urodzeń foki szarej.

Coraz więcej Brytyjczyków chrzci swoje dzieci według obrządku katolickiego - podało londyńskie Centrum Badań Duszpasterskich, interpretując to m.in. jako wyraz dążenia do zapewnienia pociechom dostępu do lepszych szkół.

Dwójka radnych miejskich z Gniezna, Łukasz Naczas i Mikołaj Dorożała postanowili wypromować swoje miasto w niekonwencjonalny sposób. Nagrali piosenkę, w której rapują o Pierwszej Stolicy Polski.

W związku ze wzrostem liczby żołnierzy, którzy są wyznawcami islamu, austriacka armia otrzyma wkrótce dwóch imamów, którzy zajmą się ich potrzebami duchowymi.

Od dwóch miesięcy kwitnie miłość między prezydentem Wenezueli Hugo Chavezem i top-modelką Naomi Campbell. Rychły ślub ponoć bardzo prawdopodobny.

Jedni chcą, by ich samochód mało spalał i się nie psuł, a inni - żeby można było w nim obejrzeć dobry film, albo zagrać w... jednorękiego bandytę. I nic to, że za swoją zachciankę przyjdzie im zapłacić nawet 300 tysięcy dolarów. Jak zapewnia Masashi Sugimura, właściciel takiego "cudeńka" - dla tej idei warto się poświęcić.

Nie lada gratka dla miłośników "Szkła kontaktowego". Jeden ze stałych gości programu tym razem w zupełnie innej roli. Gdy w studiu siedzieli Grzegorz Miecugow i Marek Przybylik, na ekranie śpiewał Krzysztof Daukszewicz. I to piosenkę własnej kompozycji, adresowaną nie do byle kogo, bo samego... prezydenta. W oryginale utwór "Pane prezydente" wykonuje Jaromir Nohavic.

Rozdzielone po urodzeniu rodzeństwo, adoptowane przez różne rodziny zastępcze i nieświadome łączących je związków krwi, po latach zakochało się w sobie i... wzięło ślub.

W Polsce Kazimierz Marcinkiewicz podbił sondaże krótkim "yes, yes, yes". Specjaliści od marektingu politycznego od razu uznali, że potrafi zdobyć sympatię wyborców, bo jest naturalny. Zwracali uwagę, że Marcinkiewicz uczy się sztuki komunikowania od Amerykanów. Ci mogliby jednak uznać, że były polski premier jest nienaturalnie spięty. Szczególnie, po tym, co pokazał nowy burmistrz Filadelfii.

Od soboty spora część polskich uczniów zaczyna ferie. Dla wielu to narty, śnieg, wypoczynek, dla innych - nuda. Ale na pewno nuda nie grozi koreańskim uczniom. Ci zamiast w góry, jadą na paramilitarny obóz przetrwania...

Jak zostać najszczęśliwszym człowiekiem - przynajmniej w Japonii? Wystarczy wygrać "Bieg Szczęśliwca" - zgodnie z wierzeniami, jego tryumfator ma zagwarantowaną przychylność losu.

Wiadomo tylko jedno - rozprawa rozwodowa Dody i Radka Majdana odbyła się. To, czy pierwsza para polskiego showbiznesu zakończyła swój związek, czy nie, wciąż pozostaje tajemnicą. Serwisy plotkarskie prześcigają się w spekulacjach, co zdarzyło się za drzwiami szczecińskiego sądu.