Ciekawostki

Ciekawostki

Małżeński sport, zabawa i romans - tak w skrócie organizatorzy określają swój konkurs. Tuż przed Walentynkami w Hong - Kongu po raz pierwszy odbyły się mistrzostwa w noszeniu żon.

Już po raz sto trzydziesty drugi najpiękniejsze rasowe psy i ich hodowcy zjechali do Nowego Jorku na najbardziej ekskluzywną wystawę na świecie - Westminster Dog Show.

570 kilogramów - jeszcze tyle rok temu ważył Manuel Uribe! Został zapisany w księdze Guinnessa jako najcięższy człowiek świata. Jednak od tego czasu Meksykanin schudł o 230 kilogramów!

Policyjni pirotechnicy znaleźli granat w przesyłce na jednej z wrocławskich sortowni poczty. Z powodu zagrożenia wybuchem straż pożarna wcześniej ewakuowała ok. 60 pracowników. Nie wiadomo, kto wysłał granat i do kogo był zaadresowany.

- Będę Pierwszą Damą do końca kadencji mojego męża, a jego żoną do śmierci. Dobrze wiem, że życie może przynieść niespodzianki, ale tego pragnę - zapewniła w wywiadzie dla francuskiego "L'Express" nowa najważniejsza kobieta Francji Carla Bruni.

Już sam widok zjazdu ze szczytu górskiego z przeszkodami w rodzaju skał i wystających grani u większości ludzi mrozi krew w żyłach. Jednak dla miłośników tzw. "free-ride'u" to czysta przyjemność. Zawody w tej dyscyplinie odbyły się w austriackim Schruns.

Jazda samochodem ma być nie tylko bezpieczna, ale przede wszystkim ekologiczna. W Szwecji od niedawna warunkiem otrzymania prawa jazdy jest opanowanie ekologicznego i ekonomicznego prowadzenia samochodu.

Włoskie dzieci są zbyt czyste - uznali lekarze uczestniczący w Rzymie w konferencji na temat alergii. Gdyby maluchy miały większy kontakt z bakteriami i nie przebywały w tak sterylnych warunkach, byłyby odporniejsze i nie miałyby takich problemów z alergiami - twierdzą specjaliści.

Carla Bruni, żona prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego, zaśpiewa przed królową Elżbietą II - donosi włoska prasa. Piosenkarka miałaby wystąpić na zakończenie uroczystego bankietu podczas marcowej wizyty w Londynie.

Tysiące sportowców i wiele tysięcy gapiów zabrały się w Pendżabie w północnych Indiach na popularnych tam... wiejskich igrzyskach olimpijskich. Impreza będzie trwała cztery dni, nie zabraknie przeróżnych pokazów umiejętności, konkurencji sportowych i wyścigów konnych.

Carla Bruni, świeżo poślubiona żona prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego nie wprowadziła się do Pałacu Elizejskiego. - Cóż, powiedzmy, że prezydent ma trochę do zrobienia, a później wieczorem to on do niej jeździ – wyjaśniła matka Pierwszej Damy Francji.

Przypuszczalnie jesienią ruszy w Niemczech nowa loteria narodowa, o największej w historii kraju puli nagród - co tydzień do wygrania będzie nawet 100 mln euro.

W sezonie wiosna/lato 2008 nie ma mowy o nudzie. Każdy znajdzie coś dla siebie wśród bogactwa czystych barw, mnogości dzianin i szerokiej gamy fasonów. Jaką bieliznę będą nosić kobiety w tym roku zaprezentował w Bejrucie Triumph.

Aktorzy Artur Żmijewski i Katarzyna Cichopek to najseksowniejsi Polacy – wynika z sondażu Pentora przeprowadzonego na zlecenie „Wprost”.

Czy w "boskim Buenos" rzeczywiście tańczy się tango na ulicach? Przekonają się o tym zwycięzcy castingu do drugiej edycji programu "You Can Dance - Po prostu tańcz!" w telewizji TVN. 36 najlepszych tancerzy pojedzie na szkolenia taneczne w argentyńskiej stolicy. Wśród zajęć - koronnym tańcem będzie oczywiście tango.

Muzyczną karierę ma już za sobą, teraz zajmie się.... modą. Victoria Beckham staje się znawczynią mody! Uznawana przez niektórych za jedną z najgorzej ubranych kobiet na świecie, posh girl zasiadła w jury popularnego reality show, w którym konkurują ze sobą nieznani projektanci mody.

Dziesięć jednostek straży pożarnej walczyło z pożarem, który wybuchł w kamienicy w dolnośląskim Bolesławcu. Jedna osoba trafiła do szpitala, trzy rodziny zostały bez dachu nad głową

Zbliżającą się studniówkę rządu podsumował Kabaret pod Wyrwigroszem. Na melodię niezwykle popularnego wśród polskich internautów „Jozina z Bazin” zaśpiewali balladę „Donald marzy”. Widzowie "Szkła kontaktowego" byli zachwyceni. Chcieliście Irlandię, macie czeski film?

Zoo w Mecixo City już wkrótce będzie mogło zaproponować zwiedzającym nową atrakcję. Przed paroma dniami przybyło do niego stadko pingwinów Humboldta. To dar Japończyków, którzy chcą w ten sposób uczcić 30. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych z Meksykiem.