Ciekawostki

Ciekawostki

Marsjańska lawina. Zdjęcia unikalnego zjawiska, które wystąpiło w pobliżu bieguna północnego planety opublikowała NASA. Sfotografowała je bezzałogowa sonda kosmiczna krążąca wokół orbity Marsa.

Są małe, białe i niemal identyczne - mowa o rodzeństwie dwóch polarnych niedźwiadków, które przyszły na świat w wiedeńskim ZOO. Po trzech miesiącach od urodzenia misie wyszły na swój pierwszy spacer.

Panowie mają z nią często na pieńku... Ale dziś powinni zakopać wojenny topór i popędzić do swojej teściowej z kwiatkiem. Bo "mamusie" obchodzą 5. marca swoje święto.

Po takim warkoczu rycerz bez problemu wdrapałby się na szczyt wieży... Na Litwie wybrano właśnie Miss Najdłuższych Włosów.

Przyleciał samolotem zza oceanu. Ale zamiast do domu myśliwego, trafił do magazynów agencji celnej. Teraz o wypchanego misia Baribala toczy się sądowa batalia.

Senne dotąd miasteczko w zachodniej Japonii przeżywa swoje wielkie chwile. W miejscowości Obama wybuchł prawdziwy "Obama-boom", a popularność kandydata na prezydenta USA rośnie z dnia na dzień.

Koniec z dietami, poceniem się na siłowni i odmawianiem sobie przyjemności, by wbić się w rozmiar 36 - brytyjscy naukowcy pracują nad superskuteczną pigułką odchudzającą. Zła wiadomość jest taka, że cudowny lek pojawi się w sklepach... za 10 lat.

W belgijskim miasteczku na jeden dzień wrócił karnawał. Mieszkańcy Stavelot ubrani w białe peleryny przeszli ulicami w barwnym korowodzie. Można było oberwać po głowie starym śledziem lub świńskim pęcherzem.

Aleksander Kwaśniewski sprezentował sznaucerce Sabie Ludwika Dorna psie smakołyki. Były prezydent miał dług wdzięczności wobec pupilki posła PiS, bowiem dzięki niej został "srebrnoustym" politykiem 2007 roku. Dorn w imieniu Saby upominek przyjął - pisze "Dziennik".

Miał 13 lat, gdy po raz pierwszy został ojcem. Teraz ma 21 lat i niebawem urodzi mu się siódme dziecko - informuje BBC.

Wcześniaki z położonej w północnej Kolumbii Cartageny są poddawane... "hamakoterapi". Lekarze zapewniają, że sukcesy już są. Bujanie w hamaku powoduje, że maluchy śpią dłużej, co dobrze wpływa na stan ich zdrowia.

Kobiety pełniące służbę w amerykańskiej armii w Afganistanie wzięły udział w niecodziennym pokazie. Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Kobiet zorganizowały pokaz lokalnej mody.

Z pewnych tajemniczych powodów twarz kobiety, którą namalował pięć wieków temu Leonardo Da Vinci, stała się najsławniejszą w historii. Jeśli ktoś chce zobaczyć wszystkie możliwe wcielenia Mony Lisy, bo o niej mowa, powinien wybrać się do stolicy Boliwii.

Popularny miś z berlińskiego zoo doczekał się filmu o sobie. Niestety niedźwiadek nie mógł być obecny na premierze. Organizatorzy nie przewidzieli, że chciałby zobaczyć swoją biografię i nie przygotowali dla niego miejsca w kinie.

- Zawsze politycznie był naszym oportunistą - powiedział o red. Durczoku Janusz Maksymiuk w Magazynie 24 Godziny. - Jak pan rozumie to słowo - pytał prowadzący. - W sensie nienegatywnym - tłumaczył Maksymiuk.

Obroże, smycze, kagańce, wyszukane ubranka, szampony ziołowe, wykwintne przysmaki - to tylko niektóre z artykułów jakie mogą zakupić uczestnicy Międzynarodowych Targów dla Zwierząt w Delhi swoim pupilom.

O wyjątkowym pechu może mówić dwójka przestępców, która próbowała okraść klub sportowy w Syndey w Australii. Udało im się sterroryzować pałkami barmankę i klienta inwalidę... Nie spodziewali się jednak, że na pomoc barmance ruszy 50 motocyklistów.

Polacy z utęsknieniem czekają na wiosnę, a we Francji myśli się już o jesieni. Kreatorzy mody zaprezentowali w Paryżu swoje jesienne kolekcje. Propozycja zaprezentowana w paryskim domu mody przez Stellę McCartney sugeruje, że w tym roku jesień będzie raczej ciepła.