Ciekawostki

Ciekawostki

Już po raz drugi w stolicy Meksyku otwarto sztuczną plażę. Marcowe upały nie są tam rzadkością, nic więc dziwnego, że plażowiczów z każdym dniem przybywa.

Do listy najbardziej niezbędnych elementów damskiej garderoby dołączył jeszcze jeden - torebki filipińskiej projektantki. Te swoiste dzieła sztuki podbijają serca gwiazd Hollywood. Według magazynu Vogue taka ręcznie robiona torebka to coś, co powinna mieć każda modna kobieta. Każda, która może na nią wydać 2 tys. dolarów.

Główną atrakcją jednej z galerii handlowych na portugalskiej Maderze są... toalety. Roznegliżowane manekiny pań i seksowne panów umilają tam chwile zabieganym klientom.

Tata lew, mama tygrisica. Trzymiesięczny Lygrys, bo tak określa się nietypową krzyżówkę, zamieszkał na jednym z osiedli rosyjskiego Jekatierinburga.

Do rozpoczęcia mistrzostw europy w piłce nożnej pozostało jeszcze trochę czasu, ale szwajcarscy cukiernicy już rozpoczęli przygotowania do turnieju. Z najlepszej na świecie mlecznej czekolady powstały... maskotki Euro, piłka nożna, a nawet but piłkarski.

Już za trzy miesiące w Toskanii koty i psy będą mogły korzystać z kulturalnych uciech. Politycy wszystkich partii byli jednomyślni - zwierzęta też mają prawo poleżeć na plaży, wrzucić coś na kieł, czy pójść na przechadzkę do muzeum. A wszystko w myśl zasady: NIE! dla dyskryminacji zwierząt.

Pod wpływem rodzinnych zawirowań pewien mieszkaniec Australii wystawił na aukcji internetowej swój dom, dobytek i miejsce pracy - wszystko, co składało się na jego dotychczasowe życie. W ten sposób chce zdobyć fundusze, by zacząć je od nowa.

Najdroższy szampan świata w cenie 4.166 euro za butelkę pojawi się wkrótce w sprzedaży pod nazwą Perrier-Jouet - poinformował w poniedziałek jego producent, francuska firma Pernod-Ricard.

Wygląda jak wyjątkowo okazała butelka perfum, ale jej zawartość, choć przeznaczona dla pań, jest zgoła inna. Eleganckie, o lekko fioletowym zabarwieniu flakony zawierają "Damską wódkę", najnowszy produkt rosyjskiej destylarni. Alkohol jest jednak tak samo mocny jak ten dla panów - "Damskaja wodka" zawiera aż 40 proc. alkoholu.

Jedyne w Europie Muzeum Produkcji Zapałek, działające przy Częstochowskich Zakładach Przemysłu Zapałczanego, jest nieczynne. Powód? W sobotę wybuchł tam pożar.

Płomienną miłość do muzyki pokazał japoński pianista Yosuke Yamashita. Na plaży u wybrzeży Japonii, w oprawie zachodzącego słońca, na płonącym fortepianie wykonał improwizowany utwór jazzowy. Niecodziennemu koncertowi przyglądało się blisko 500 osób.

17 marca Irlandczycy nie idą do pracy, za to hucznie się bawią i piją zielone piwo. To dzień ich patrona - świętego Patryka, który miał przynieść chrześcijaństwo na Zieloną Wyspę.

Jedna z najszerzej komentowanych przez brytyjskie media spraw rozwodowych wreszcie osiągnęła finał. Paul McCartney musi zapłacić swojej byłej żonie Heather Mills 24,3 mln funtów szterlingów w ramach ugody rozwodowej.

Kasia Figura i jej partner Rafał Maserak pożegnali się z "Tańcem z gwiazdami" już w trzecim odcinku. Ich tango nie przekonało widzów. Tym razem najlepsi okazali się Magdalena Walach i Cezary Olszewski.

Paulina Hojarska, córka byłej posłanki Samoobrony, została miss gracji i elegancji w pomorskich eliminacjach do tytułu Miss Nastolatek i wystąpi w półfinale konkursu jako przedstawicielka ziemi Kociewskiej.

Nowy image, styl i szyk. W czasie szóstego tygodnia mody w Tokio, swoje kolekcje zaprezentowało ponad czterdziestu projektantów. Tegoroczni debiutanci wyróżnili się nie tylko stylem funky i pop, ale też nietuzinkowym pomysłem na pokaz.

Na błoniach pod Jonkowem pod Olsztynem znów starły się dwie armie: carska i cesarska. W ruch poszły pistolety skałkowe i pałasze. Po zaciętym boju - zgodnie z historyczną prawdą - wygrali Francuzi.

Ortopeda z "Lejdis", aspirant Szczepan z "Kryminalnych", a ostatnio punkrockowiec z serialu "39 i pół" - a prywatnie aktor, Tomasz Karolak. W TVN24 zdradził, że prócz aktorskiego ma także inne talenty, na przykład do grania na gitarze. I to bynajmniej nie punk-rocka.

Najmłodszy chiński zespół rockowy, którego członkami jest czworo ośmiolatków ma ambitne plany. Chce wystąpić na ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Na razie podróżuje po kraju z koncertami i pilnie ćwiczy na próbach.

Urodziła się zaledwie cztery dni temu i jeszcze odrobinę chwiejnie stoi na cienkich nóżkach, ale i tak już zdążyła zawładnąć sercami mieszkańców stolicy Peru, Limy. Mała zebra z peruwiańskiego zoo to teraz największa atrakcja ogrodu.