Ciekawostki

Ciekawostki

Fred Craggs z Yorkshire, który podczas weekendu obchodził 60. urodziny, otrzymał wspaniały prezent. Za 50 pensów, które postawił u bukmachera w wyścigach konnych wygrał milion funtów.

Nazywano ją już "stalową magnolią", teraz będzie "niezrównanej piękności kwiatem gruszy". Sekretarz stanu USA Condoleezza Rice wywiezie z wizyty w Korei Południowej przemiłe wspomnienia.

Poranione łapy niemieckich psów policyjnych nie będą już zajmować duesseldorfskich weterynarzy. Na wiosnę czworonożni funkcjonariusze dostaną piękne błękitne obuwie.

Nawet dla dużych jachtów Przylądek Horn to spore wyzwanie. Ale tym razem po raz pierwszy człowiek opłynął południowy skraj Ameryki... pontonem. Dokonał tego Polak - Arkadiusz Pawełek. Miał duże trudności na trasie - dokuczała mu bardzo zła pogoda.

Zazwyczaj służą do prania, mycia i kąpieli. Ale każdy, kto uważa, że to jedyne zastosowanie dla łazienkowych misek i wanienek jest w błędzie. Wystarczy ją tylko oryginalnie udekorować i.... na stok.

Mayme i Clarence żyją razem już 83 lata. Ona ma 99 lat, a on 101. W tym roku córka przygotowała dla nich szczególny prezent. W rocznicę małżeństwa para z amerykańskiego stanu Minnessota trafi do Księgi Rekordów Guinnessa, jako ta o najdłuższym stażu w USA.

Obyczajowy skandal w Singapurze: profesor jednego z chińskich uniwersytetów okazał się kolekcjonerem damskiej bielizny. Co gorsza, interesowała go używana bielizna i złapano go na kradzieży w jednym z akademików...

"Flocke" czyli "Płatek" - najnowsza miłość Niemców - ma już 10 tygodni. Niedźwiedzica, która przyszła na świat w ogrodzie zoologicznym w Norymberdze zaczyna zachowywać się już jak mały drapieżnik...

Jak stać się wielkim snobem? Wystarczy nabyć butelkę koniaku za "jedyne" milion funtów. Drogocenny trunek wypuściła na rynek jedna z meksykańskich destylarni.

Choć na zewnątrz środek zimy i sypie śnieg, w tropikach Nowojorskiego Ogrodu Botanicznego rozpoczął się doroczny pokaz orchidei, uważanych przez wielu florystów za najpiękniejsze kwiaty świata.

Jennifer Lopez urodziła bliźniaki! - obwieścił całemu światu, jako pierwszy, magazyn "People". Chłopiec i dziewczynka przyszli na świat w szpitalu na nowojorskiej Long Island 45 minut po północy czasu miejscowego.

Napadł na bank z plastikowym pistolecikiem, a zrabowane pieniądze rozdał przechodniom. Szlachetne intencje nie uchronią jednak włoskiego Robin Hooda przed karą.

Miał tylko kilka centymetrów i był na wizji tylko kilkanaście sekund, ale wstrząsnął Turkmenistanem. Jak donosi brytyjski "The Guardian", zwykły karaluch doprowadził do zwolnienia kilkudziesięciu osób zatrudnionych w turkmeńskiej telewizji.

Goerge W. Bush pokazał światu talent, który do tej pory ukrywał. W Liberii, na zachodzie Afryki, amerykański prezydent, tuż po spotkaniu dyplomatycznym, zaprezentował przed niewielkim tłumem swe taneczne umiejętności.

My Polacy mamy premiera Kaczyńskiego i jego kota Alika, a Łotysze prezydenta Valdisa Zatlersa i jego królika Lisisa. Poprawka - mieli. Pupil głowy państwa zdechł bowiem ostatnio, podobno... ze stresu.

O dietach i liczeniu kalorii nie ma mowy - przynajmniej na te kilka dni. Chińczycy świętują ostatnie godziny noworocznej przerwy i bez ograniczeń objadają się tradycyjnymi słodkimi kuleczkami.

Zebra ucieka z zoologicznej klatki, atakuje zwiedzających, w końcu pada postrzelona przez strażników - tak było w środę w tokijskim zoo. jednak krew się nie polała, bo zebra była... z papieru. A cała akcja to tylko ćwiczenia na wypadek trzęsienia ziemi.

Słońce, Ziemia i Księżyc ustawiły się w jednej linii. W nocy z środy na czwartek można było obserwować całkowite zaćmienie Księżyca.