Ciekawostki

Ciekawostki

Dwa lata trwała budowa prototypu pojazdu, który potrafi poruszać się niemal we wszystkich warunkach. Ewolucja, bo tak nazywali swój nowy wynalazek Rosjanie, doskonale radzi sobie zarówno na lądzie jak i w powietrzu.

Światowej sławy pisarz i semiotyk Umberto Eco wyśmiał wszelkie koncepcje istnienia "magicznych liczb" i skrytykował coraz powszechniejsze zainteresowanie numerologią. Eco był gościem rzymskiego Festiwalu Matematyki.

To już nie iPod - to iDiamond. Wykonany w całości z najcenniejszych kamieni szlachetnych, najdroższy na świecie odtwarzacz mp3, warty jest 41 tysięcy dolarów. Gadżet był główną atrakcją charytatywnej aukcji w Londynie.

Kraj kwitnącej wiśni po raz kolejny udowadnia, że zaawansowane technologie są dobre we wszystkim. Także w modzie. Przebojem tegorocznego Japońskiego Tygodnia Mody była suknia świecąca nieziemskim, niebieskim światłem.

Brytyjczyk Andrew Forster jest kucharzem. Każdego dnia w swojej restauracji przyrządza pyszne, wykwintne dania. I nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że od 25 lat odżywia się jedynie... herbatnikami.

Angelina Jolie i Brad Pitt mają nowego sąsiada. Od dziś w pobliżu najpiękniejsze pary Hollywood stanie Jim Carrey. Ale na pewno nie będzie to początek jakiegoś gorącego romansu, bo cała trójka jest ... z wosku. Fani aktora mogą teraz podziwiać jego wierną kopię w słynnym muzeum Madame Tussauds.

W macedońskim sądzie finału doczekała sprawa "niedźwiedź kontra pszczelarz". Oskarżone zwierzę uznano za winne kradzieży miodu oraz zniszczeń. Skazano go na grzywnę wysokości 140 tys. denarów macedońskich (ok. 3,5 tys. dolarów).

Po 16 dniach bez przedstawiciela PiS na antenie "Superstacji", telewizja zatęskniła za politykami partii byłego premiera. Dziennikarka zapytała Jarosława Kaczyńskiego, pod jakim warunkiem embargo będzie zniesione, a prezes PiS wysyła stację... na drogę do Damaszku.

Siedem miesięcy w więzieniu spędzi niemiecki hydraulik, który wyrzucił z czwartego piętra kota. Zwierze nie przeżyło upadku.

Premier Litwy Gediminas Kirkilas zapłaci karę wysokości 1000 litów (prawie 1000 złotych) za złamanie zakazu palenia w miejscu publicznym - informuje dziennik "Vilniaus diena". Grzywnę wymierzył premierowi państwowy Urząd Kontroli Tytoniu i Alkoholu, a premier oficjalnie zapowiedział, że karę zapłaci.

Wymyślne kształty, fantastyczne kolory i setki zapaleńców z 15 krajów świata - w Tajlandii rozpoczął się doroczny międzynarodowy festiwal latawców.

Chociaż imieniny Krystyny obchodzimy w czwartek 13 lutego, to już w środę ponad osiemset pań o tym imieniu rozpoczęło w Toruniu doroczne - jedenaste już - spotkanie. Tym razem panie świętują imieniny pod hasłem "Gdyby mistrz Kopernik żył, to by z nami był".

Chiński język to łatwy język - tak przynajmniej zakłada szef dyplomacji Państwa Środka. Jako argument podaje fakt, że po chińsku mówi ponad miliard... Chińczyków.

Gorzowscy policjanci zaczęli dzień od niecodziennego zadania. Udali się na pomoc przechadzającemu się w centrum miasta bobrowi. Gryzoń najwyraźniej wybrał się na wycieczkę.

Seks dozwolony w miejscu publicznym? Brzmi niewiarygodnie, ale to prawda. Wszystkich zainteresowanych należy tylko uprzedzić, że na razie tylko w Amsterdamie, w dodatku w jednym z miejskich parków.

Potrzebne są tylko ochronne okulary, koniecznie nieodświętny strój, do tego odrobina odwagi i można wyruszyć na.... mączną wojnę. Nie obowiązują żadne reguły - kolorową mąką rzucają wszyscy do wszystkich. Taką niecodzienną rozrywkę urządzają sobie dwa razy w roku mieszkańcy jednego z greckich miast.

Najtwardszy z twardych i najbardziej niezłomny z niezłomnych oraz plastikowy symbol seksu dla małych dziewczynek – na pozór nie ma nic, co mogłoby łączyć Chucka Norrisa i lalkę Barbie. A jednak – oboje tego samego dnia obchodzą urodziny. No i oboje nieźle się trzymają.

Owłosienie od setek lat stanowi atrybut męskości. Niektórzy panowie zapuszczają rekordowo długie wąsy, inni chełpią się bujnymi brodami. Wszystkich ich przebija jednak Radhakant Bajpai - Hindus z którego uszu wyrastają 13-centymetrowe włosy.

Prezydent najpotężniejszego państwa na świecie znów zelektryzował opinię publiczną swoim talentem. Kilka dni temu George W. Bush zatańczył, a w niedzielę... zaśpiewał. Ale na poczesne miejsce w historii muzyki i tańca zasługuje także kilku polskich polityków.