Ciekawostki

Ciekawostki

Prezydent Hondurasu broni honoru rodzimych melonów. Po tym, jak Stany Zjednoczone zagroziły wstrzymaniem eksportu owoców z powodu zagrożenia bakteriami salmonelli, w specjalnym wystąpieniu telewizyjnym osobiście zapewnia o ich atutach.

Kombatanckie wspomnienia, monitoring na basenie (bo „a nuż się poseł zachłyśnie”), kąpiele w „przypadkowym towarzystwie” i kaplica w stylu „późnego Gierka” – to kwestie, z którymi zmierzyła się w środę komisja regulaminowa. Posłowie obradowali nad… funkcjonowaniem hotelu poselskiego.

Kilkudziesięciu zawodników, tłumy kibiców i wielkie emocje. To bez wątpienia sport dla wybranych. W angielskim Yorkshire odbyły się coroczne, 45. już zawody w... noszeniu węgla.

Chociaż wygrali olbrzymie pieniądze na loterii, dalej wykonują swoje mało płatne i nieskomplikowane zajęcia. Szkocka sprzątaczka-milionerka dalej macha mopem, a sprzedawca hamburgerów ciągle podaje mięso w bułce.

Nie od dziś wiadomo, że nowoczesne technologie pomagają osiągać sportowcom lepsze wyniki. A że Igrzyska w Pekinie coraz bliżej, to producenci prześcigają się w w pomysłach. Ostatnia rewelacja to strój pływacki, przy którego produkcji pomagała NASA.

Pewna Brytyjka kupiła w lokalnym sklepie trzy kawałki materiału. Nieoczekiwanie dostała z kasy trzymetrowy paragon, ponieważ komputer wystawił rachunek na każdy centymetr tkaniny.

Przy okrzykach zachwytu dzieci i oklaskach dorosłych przez amerykańską stolicę przeszła parada zwierząt z Bailey Circus. Widok nietypowy, bo na kilkadziesiąt minut przed Kapitolem samochody ustąpiły pierwszeństwa...słoniom.

Najwyższy człowiek świata dostał samochód przystosowany do swojego olbrzymiego wzrostu. Mierzący 2,55 m Leonid Stadnyk oddał prawo pierwszej przejażdżki prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Juszczence, od którego dostał pojazd. Ten ostatni zgodził się na chwilę zostać szoferem olbrzyma.

Tysiące dzieci bawiły się na trawniku przed Białym Domem. To już wieloletnia wielkanocna tradycja. Jedną z atrakcji był konkurs toczenia jaj przy pomocy łyżek. A wszystkiemu przyglądał się prezydent Bush, Pierwsza Dama i... wielki pluszowy zając.

Na miłość nigdy nie jest za późno. Przekonali się o tym pani Marianna i pan Tadeusz. 70-latkowie wzięli ślub w Lany Poniedziałek. Pobrali się w bazylice w Licheniu.

Słabe noty u sędziów, najsłabsze powodzenie u widzów. Swoją przygodę z show "Taniec z gwiazdami" zakończyli Tomasz Schimscheiner i Kamila Kajak.

Blisko setka zawodników, dramatyczne starcia i główna nagroda w wysokości - bagatela 10 tysięcy dolarów. W Japońskiej stolicy Tokio odbył się coroczny turniej mini cyborgów.

Dla tych, którzy marzą o sportowym medalu a brakuje im zapału na mordercze treningi, Brytyjczycy mają świetną propozycję. Wystarczy odrobina zręczności, drobna wprawa i można zostać mistrzem... gry w kulki.

Nietuzinkowa parada w Stanach Zjednoczonych. W niedzielę wielkonocną, na ulicach Nowego Jorku, można było zobaczyć tłum ludzi, których łączyło jedno: szalone nakrycie głowy.

W Niemczech wielkanocne zajączki były bardzo zajęte, nie tylko chowaniem cukierków dla dzieci. Uczestniczyły także w wyścigach, przeskakując przez przeszkody i walcząc o jak najlepszy wynik.

Są leniwe i bardzo rozpieszczone, do tego uwielbiają smakołyki. To jedne z najmniejszych małpiatek na świecie - wyraki, które mieszkają na filipińskiej wyspie Bohol.

Ogniste tango, noce w kafejkach Buenos Aires i popijana wszędzie yerba mate - taka jest Argentyna. Jednak nasza reporterka dotarła do zagubionej w dżungli wioski Indian - aby pokazać w TVN24 inne oblicze Argentyny. Świat na Święta - prosto z wioski Indian Guarani.

17 tysięcy kilogramów folii aluminiowej z samych czekoladowych jajek - o tyle powiększą się po Wielkanocy irlandzkie wysypiska śmieci. Nie wspominając nawet o świątecznych kartkach czy butelkach po winie. Analitycy wnioskują: Wielkanoc jest potwornie nieekologiczna.

Niecodzienny widok obudził w zimowy ranek mieszkańców przedmieść Toronto. Po ich ogródkach biegały krowy... i goniący je policjanci. Zwierzęta uciekły z ciężarówki, która wiozła je do rzeźni.