Ciekawostki

Ciekawostki

Tegoroczny Bal Róży w Monako został podbity przez gwiazdy z Hiszpanii. Książę Albert zaprosił na raut reżysera Pedra Almodovara i hiszpańskie gwiazdy. Oto, jak bawiła się arystokracja w towarzystwie plejady gwiazd.

Niezatrzymywany przez nikogo mężczyzna wyniósł w sobotę z akwarium Ogrodu Zoologicznego w Norwegii 70-centymetrowego krokodyla. Gad prawdopodobnie został wyniesiony w torbie.

Ponad stu ochotników ustawionych w "Łańcuchu pocałunków" na jednym z placów Nowego Jorku próbowało pobić rekord świata w całowaniu. Akcję zorganizował "Instytut Szczęścia".

Amerykańska firma Celestis umożliwi pogrzeby na Księżycu już od 2009 roku - donosi niemiecki tygodnik "Der Spiegel" w swoim wydaniu internetowym.

Mieszkańcy Nowej Zelandii pozazdrościli Hiszpanom Pampeluny. I zorganizowali własną... Tyle że zamiast rozjuszonych byków, ulicami przebiegły łagodne owieczki. W sumie - prawie 2 tys.

Osiem pand z południa Chin wybierze się w daleką podróż do Pekinu, gdzie dołączą do innych misiów przebywających w zoo. Pekiński ogród zoologiczny spodziewa się bowiem prawdziwego oblężenia podczas Igrzysk Olimpijskich.

Kolorowe stroje i gorące rytmy - na Kubie rozpoczął się doroczny festiwal tańca ulicznego. To szansa dla artystów z całego świata, by zaprezentować swoje umiejętności w romantycznej oprawie starego miasta Hawany.

Kilka miesięcy temu weszli do jaskini oczekując najgorszego. Kiedy na głowy spadły im kamienie, byli pewni, że to już...koniec świata. Na szczęście dla całej reszty ludzkości, byli w błędzie - to tylko jaskinia zwaliła im się na głowy.

Była już piosenkarką, aktorką, gwiazdą programów telewizyjnych, a nawet więźniarką. Tym razem Paris Hilton, dziedziczka wielomilionowej fortuny, pomogła wybrać najpiękniejszą kobietę Turcji.

Mała Flocke poznaje świat. Chluba norymerberskiego zoo po raz pierwszy wyszła z pomieszczenia i stawia swoje pierwsze kroki na trawie. A już za miesiąc publiczny debiut "Płatka".

Zwierzęta zaskakują nas każdego dnia. Nie da się jednak opisać zdziwienia pewnego farmera z Indii, kiedy ten zauważył, że jego krowa nie musi być dojona, gdyż .... sama daje mleko.

Sprytna papuga Ten zadziwia i jednocześnie zawstydza Japończyków. W ciągu 30 sekund potrafi rozplątać metalowe elementy, co niektórym ludziom zajmuje nawet godzinę.

Gustowne szarości, wyraziste czernie i blade błękity - te kolory będą dominować podczas niecodziennego pokazu mody... zakonnej, organizowanym na KUL-u. Fasony co prawda przewidywalne, ale i tak organizatorzy planują prawdziwe show: z czerwonym dywanem, muzyką i światłami - pisze "Dziennik Wschodni".

Prezydent Hondurasu broni honoru rodzimych melonów. Po tym, jak Stany Zjednoczone zagroziły wstrzymaniem eksportu owoców z powodu zagrożenia bakteriami salmonelli, w specjalnym wystąpieniu telewizyjnym osobiście zapewnia o ich atutach.

Kombatanckie wspomnienia, monitoring na basenie (bo „a nuż się poseł zachłyśnie”), kąpiele w „przypadkowym towarzystwie” i kaplica w stylu „późnego Gierka” – to kwestie, z którymi zmierzyła się w środę komisja regulaminowa. Posłowie obradowali nad… funkcjonowaniem hotelu poselskiego.

Kilkudziesięciu zawodników, tłumy kibiców i wielkie emocje. To bez wątpienia sport dla wybranych. W angielskim Yorkshire odbyły się coroczne, 45. już zawody w... noszeniu węgla.

Chociaż wygrali olbrzymie pieniądze na loterii, dalej wykonują swoje mało płatne i nieskomplikowane zajęcia. Szkocka sprzątaczka-milionerka dalej macha mopem, a sprzedawca hamburgerów ciągle podaje mięso w bułce.

Nie od dziś wiadomo, że nowoczesne technologie pomagają osiągać sportowcom lepsze wyniki. A że Igrzyska w Pekinie coraz bliżej, to producenci prześcigają się w w pomysłach. Ostatnia rewelacja to strój pływacki, przy którego produkcji pomagała NASA.