Ciekawostki

Ciekawostki

Po ziemi chodziła 37 tys. lat temu i dla naukowców jest bezcenną lekcją historii. Liuba - mamuci maluch odkopany w zeszłym roku na północnym zachodzie Syberii - jest najlepiej zachowanym prehistorycznym zwierzakiem. Miłośnicy pradawnych odkryć będą mogli jeszcze tego lata podziwiać mamuciątko.

Po szumnych zapowiedziach aukcji fotografia nagiej pierwszej damy Francji Carli Bruni została w końcu zlicytowana w Nowym Jorku. Zdjęcie osiągnęło zawrotną cenę 91 tysięcy dolarów - dwadzieścia razy więcej niż spodziewali się organizatorzy aukcji.

Amerykańskie linie lotnicze Continental Airlines poinformowały w czwartek, że ich pasażerski Boeing-737 był zmuszony awaryjnie lądować w Hondurasie po zderzeniu z... kondorem.

Brytyjscy mężowie częściej niż dotychczas dokonują zabiegów chirurgicznych, odmładzających i poprawiających ich urodę - ogłosiła brytyjska medyczna grupa badawcza.

- Moja kaszubska rodzina, tak jak Żydzi, urodziła się i żyła w granicach innych państw - powiedział izraelskiemu dziennikowi "Haaretz" premier Donald Tusk. Jedna z agencji informacyjnych wyciągnęła z tej wypowiedzi przedziwne wnioski.

Jak walczyć z opinią, że salon masażu to przybytek rozpusty? Kazać pracownicom demonstracyjnie zapinać na kłódki suwaki spodni i spódnic.

Projektant rowerów i znany wszystkim miłośnikom kolarstwa fanatyczny kibic Dieter "Didi" Senft zaprezentował swoje najnowsze dzieło - rower w kształcie gitary. Osobliwy wehikuł trafi do zamku w Storkow w Niemczech, gdzie w 2009 roku ma powstać muzem grupy "Phudys".

Sowiecki wahadłowiec "Buran" odbył Renem swoją ostatnią 600-kilometrową podróż do muzeum w zachodnich Niemczech. Rozmiary 36-metrowego olbrzyma o wadze prawie 100 ton robiły szczególne wrażenie na tle przepływających obok niemieckich barek.

Ponad 46 lat - tyle czasu jeździł bez prawa jazdy 76-letni dziś mężczyzna z okolic uniwersyteckiego miasta Paderborn (Nadrenia Północna-Westfalia) - poinformowała niemiecka policja.

Najlepszy dodatek do kostiumu kąpielowego tego lata to... laptop. Ale nie byle jaki. Dom mody Gideon Oberson, obok najnowszej kolekcji strojów plażowych na lato 2008 zaprezentował także podręczne komputery w kolorowych obudowach.

Pewien Amerykanin znalazł sposób, jak wykorzystać pozostawione po lodach drewniane patyczki. Razem ze swoim synem i tysiącami innych dzieci skleił z nich... statek wikingów.

Na ponad trzy miesiące więzienia skazał sąd kontrowersyjnego muzyka, Pete'a Doherty'ego. Były narzeczony sławnej modelki Kate Moss, naruszył zasady warunkowego zawieszenia wyroku za posiadanie narkotyków i łamanie przepisów drogowych.

Powietrzne rzeźby z worków na śmieci - oto pomysł nowojorskiego artysty na wykorzystanie systemu wentylacji metra, z jakiej "korzystała" też kiedyś Marilyn w "Słomianym Wdowcu". Widowisko oglądać można tylko wtedy, gdy pod ziemią przejeżdża akurat pociąg.

Bogacze z pierwszej światowej setki wolą kobiety ciemnowłose - wykazało badanie gustów najbogatszych mężczyzn, którego wyniki publikuje we wtorek brytyjski tabloid "Daily Express".

Choć zegar nie zwolnił, czas zatrzymał się na chwilę na madryckim dworcu Atocha. Gdy wybiła 20.30, niemal 100 osób zastygło w bezruchu na pięć minut. To pomysł grupy "Improv Everywhere", która organizuje podobne akcje na całym świecie.

W jednej z parafii w Nowym Jorku ogłoszono młodzieżowy konkurs na projekt "oficjalnej papieskiej deskorolki". Benedykt XVI osobliwy dar otrzyma w czasie swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych, która odbędzie się jeszcze w kwietniu.

- Kręcą mnie silne kobiety - śpiewa John McLellan z zespołu "The Clintons" i nietrudno się domyślić, kogo ma na myśli. W kolejnej rundzie muzycznej bitwy o głosy amerykańskich wyborców bohaterką piosenki jest była Pierwsza Dama, Hillary Clinton.

Niemal 30 tysięcy osób wzięło udział w paradzie na przedmieściach Tokio, gdzie już od trzystu lat obchodzi się święto płodności. Głównymi bohaterami festiwalu, który zwiastuje nadejście wiosny, są olbrzymie fallusy.