Ciekawostki

Ciekawostki

Zamiast trąbić na siebie w korku, można lepiej wykorzystać samochodowy klakson. Próbowali udowodnić to kierowcy z Sydney, którzy wzięli udział w debiutującym festiwalu muzycznym. Orkiestrze akompaniowały ryczące silniki i trąbienie pięciu aut.

Zaciekawieni Berlińczycy zatrzymywali się zaszokowani, patrząc na wbity w Potsdamer Platz samochód i znak ostrzegający przed spadającymi automobilami.

Najstarszy syn prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego właśnie pracuje nad hiphopowym albumem, który ukaże się jesienią. 22-letni Pierre powiedział, że muzyka płynie "z serca i z duszy".

Praca w policji to służba niełatwa i obfitująca w niestandardowe akcje. Przekonali się o tym funkcjonariusze z Giżycka, którzy najpierw "spacerowali" z bobrem, a następnie eskortowali stado pędzących rumaków. – To nie był normalny tydzień – przyznał w rozmowie z tvn24.pl rzecznik giżyckiej policji.

Gigantyczny rysunek kondora, który - według wstępnych ustaleń - powstał ok. 800 lat p.n.e. odkryto na zboczach doliny Ica na południu Peru - poinformowały media peruwiańskie.

Ma 101 lat, przepada za piwem, czasem popala. Buster Martin pobiegł w niedzielę w londyńskim maratonie. W biegu udział brali także Polacy licznie mieszkający na Wyspach. Na skrzynkę Kontakt TVN24 dostaliśmy zdjęcia najlepszego z nich.

12 tysięcy ton mięsa, setki kucharzy i tysiące czekających na pieczyste widzów - urugwajczycy pobili rekord Guinnesa w grillowaniu. Ciekawe czy długo będą dzierżyć palmę pierwszeństwa, biorąc pod uwagę, że o grillowaniu pisano już jako o "sporcie narodowym" Polaków. A długi, majowy weekend za pasem.

Każdy jest mokry... na ulicach Bangkoku. Buddyści w specyficzny sposób świętują swój nowy rok, a wraz z nimi setki turystów. Wielka bitwa wodna, tańce i przemarsze przebierańców przyciągają do miasta tłumy imprezowiczów.

Co wspólnego ma Maria Kaczyńska z Elvisem Presleyem, Jurijem Gagarinem, Dianą Ross i Ronaldo? Tulipana. Holendrzy postanowili nazwać imieniem polskiej prezydentowej jeden z okazów swojej najlepszej hodowli.

Wykwintne dania godne najlepszych szefów kuchni. W menu przysmaki z całego świata. A wszystko - za grubymi murami, kolczastymi drutami i pod okiem uzbrojonych strażników. W takiej scenerii osadzeni w jednym z peruwiańskich więzień walczyli o tytuł najlepszego kucharza.

Chcesz nauczyć się jak połykać miecze, wydostać się z kaftana bezpieczeństwa wisząc głową do dołu lub ziać ogniem? Nic prostszego, lekcje cyrkowego fachu daje szkoła na nowojorskim Brooklynie.

Dom aukcyjny Christie po raz kolejny przygotował dla swoich klientów nie lada atrakcję. W środę pod młotek pójdą pierścionki, diademy i kolie z unikatowej kolekcji. Zanim jednak będzie można je kupić, cieszą oko zwiedzających dom aukcyjny w Nowym Jorku.

Rekordowej wagi dziecko przyszło na świat w Wietnamie. Chłopczyk z Hanoi waży tyle, co dwa przeciętne noworodki - 6,6 kg.

Takiego ślubu jeszcze w Brazylii nie było. W czwartek odbył się pierwszy homoseksualny ślub przeprowadzony w afroamerykańskim obrządku religii Candomblé. Związek potwierdził też - ze strony państwa - publiczny notariusz.

Po ziemi chodziła 37 tys. lat temu i dla naukowców jest bezcenną lekcją historii. Liuba - mamuci maluch odkopany w zeszłym roku na północnym zachodzie Syberii - jest najlepiej zachowanym prehistorycznym zwierzakiem. Miłośnicy pradawnych odkryć będą mogli jeszcze tego lata podziwiać mamuciątko.

Po szumnych zapowiedziach aukcji fotografia nagiej pierwszej damy Francji Carli Bruni została w końcu zlicytowana w Nowym Jorku. Zdjęcie osiągnęło zawrotną cenę 91 tysięcy dolarów - dwadzieścia razy więcej niż spodziewali się organizatorzy aukcji.

Amerykańskie linie lotnicze Continental Airlines poinformowały w czwartek, że ich pasażerski Boeing-737 był zmuszony awaryjnie lądować w Hondurasie po zderzeniu z... kondorem.

Brytyjscy mężowie częściej niż dotychczas dokonują zabiegów chirurgicznych, odmładzających i poprawiających ich urodę - ogłosiła brytyjska medyczna grupa badawcza.

- Moja kaszubska rodzina, tak jak Żydzi, urodziła się i żyła w granicach innych państw - powiedział izraelskiemu dziennikowi "Haaretz" premier Donald Tusk. Jedna z agencji informacyjnych wyciągnęła z tej wypowiedzi przedziwne wnioski.