Ciekawostki

Ciekawostki

Ochroniarze w dyskotece na Cyprze nie uwierzyli Mirkowi Topolankowi, że jest czeskim premierem i nie chcieli wpuścić go do środka - napisała w piątek prasa w Czechach.

Sokoły zamiast gargulców w jednej z belgijskich katedr. Ptaki urządziły sobie gniazdo na szczycie gotyckiej wieży, a ludzie zainstalowali w nim kamery internetowe i mogą teraz je podglądać.

Walka o tożsamość i odrębność Kosowa trwa. I to na wielu frontach. Po ogłoszeniu niezależności od Serbii przed dwoma miesiącami i przyjęciu nowej konstytucji na początku kwietnia, przyszedł czas na bój o własną rasę owczarków.

Pragniesz kariery rockmana, ale brak ci na nią pomysłu? Kopiuj, kopiuj, kopiuj - tak jak zespół Rain, który wyróżnia się tym, że podrabia Beatlesów lepiej niż inni.

Francuzi słyną z wysublimowanego gustu i dobrego smaku. Okazuje się też, że najdłużej odpoczywają. - Mają najwięcej dni urlopu - wynika z badań instytutu Harris Interactive.

6442 razy - tyle razy pod numer alarmowy dzwonił pewien Rumun. Jednak nie po to, by prosić o pomoc. Mężczyzna obrzucał operatorów wulgarnymi i obelżywymi słowami. Za swoje zachowanie został ukarany grzywną.

2,6 miliona Polaków cierpi na zaburzenia erekcji, leczy je - pięć procent. Wiedza o antykoncepcji leży. Pary nie rozmawiają o "tych sprawach". Chce to zmienić kampania społeczna "Seks to zdrowie. Dbajmy o nie!". Jej twórcy ogłaszają konkurs na plakat.

To tradycja i kultura Indii w pigułce - tak o największym festiwalu słoni mówią turyści, którzy przyjechali do Thisuur specjalnie na święto Pooram. Jak co roku gromadzi ono tysiące widzów chcących zobaczyć wystrojone słonie maszerujące w procesji przez ulice miasta.

Najbardziej lubimy te piosenki, które znamy. Z takiego założenia musiał wyjść sponsor reprezentacji Polski - TP S.A., skoro to właśnie z jego inspiracji piosenką towarzyszącą Polakom na Euro 2008 został utwór Maryli Rodowicz... z 1974 r.

Myszka Mickey i całe zastępy jej disneyowskich przyjaciół zabawiały publiczność podczas obchodów ćwierćwiecza istnienia bajkowego parku w stolicy Japonii. Wraz z Disneylandem starzeją się też ci, którzy go odwiedzają. Marketingowcy tworzą więc nową strategię.

Z pewnością niemałym zaskoczeniem będzie dla Księżnej Kornwalii informacja, że jest daleką krewniaczką słynnych piosenkarek - Madonny i Celine Dion. Wiadomość o wspólnym przodku podał brytyjski portal "Ancestry", który jest największą internetową bazą genealogiczną na Wyspach.

Amerykańska Pierwsza Dama Laura Bush będzie miała swój show w telewizji. Co prawda jednorazowy, ale za to aż godzinny.

Po Knucie i Płatku przyszedł czas na trzech małych wychowanków monachijskiego cyrku Korona. Lwiątka nie mają jeszcze imion, ale niemieccy fani z pewnością natychmiast nadrobią tę zaległość.

Największy diabelski młyn znajduje się teraz w Singapurze. Uroczystości otwarcia tej "potwornej maszyny" towarzyszył efektowny pokaz ogni sztucznych i laserów.

Minęły czasy, gdy do rodzinnego miasta Karola Wojtyły zjeżdżały tłumy turystów i wszyscy chcieli spróbować wadowickiej kremówki - ubolewa gazeta "Metro".

Nie wystarczy już wspaniałe jedzenie i miła atmosfera, by przyciągnąć gości do restauracji. Dlatego jeden z japońskich przedsiębiorców wpadł na nietypowy pomysł. Jego gości obsługują panowie przebrani za kobiety.

O prawdziwej bombie obyczajowej w Rosji informuje włoska "La Repubblica". W największej tajemnicy ustępujący prezydent Rosji Władimir Putin rozwiódł się w lutym z żoną Ludmiłą i 15 czerwca ożeni się z młodszą o 30 lat gimnastyczką Aliną Kabajewą.

Francuski Spiderman, Alain Robert, który wpina się bez zabezpieczenia i sprzętu na najwyższe wieżowce świata, tym razem wdrapał się na jeden z hoteli w Hongkongu. Twierdzi, że robi to, aby zwrócić uwagę ludzi na problem ocieplającego się klimatu.