Ciekawostki

Ciekawostki

Mężczyzna oskarżony o kradzież limuzyny Lexus, należącej do miliardera i burmistrza Nowego Jorku Michaela Bloomberga, został skazany na 15 lat.

Zarabia miliony, ale pociągiem jechał bez biletu. Na gapę podróżował ekspresem na lotnisko Heathrow były brytyjski premier Tony Blair - donosi w środę dziennik "Daily Mail". Polityk nie zapłacił kary.

Książę Tamino zakochuje się w Paminie porwanej przez władcę świątyni mądrości Sarastra. Wyrusza w podróż... Fabuła "Czarodziejskiego fletu" W.A. Mozarta już nie zaskakuje, ale jego kolejne przedstawienia wręcz przeciwnie. Tym razem Niemcy postanowili wystawić operę w metrze.

Szczątki półtora tysiąca ludzi zostały odnalezione w starożytnym grobowcu w Kolumbii. Zdaniem hiszpańskich archeologów mogą one pochodzić nawet sprzed dwóch tysięcy lat.

Finał konkursu Miss Polonia 2008 w samym sercu "Czarnego Lądu"? Brzmi nieprawdopodobnie, ale taki scenariusz jest bardzo bliski realizacji. Z taką egzotyczną, ale jednocześnie bardzo konkretną propozycją wyszedł kilka tygodni temu ambasador Demokratycznej Republice Kongo - pisze "Życie Warszawy".

Wszystkie kobiety szukające najlepszego przyjaciela i inni miłośnicy diamentów powinni w maju udać się do Hong Kongu. Na organizowanej tam aukcji pod młotek pójdzie ponad 100 karatowy kamień, a dokładnie tiara, na której się on znajduje.

Wytwory popkultury w sąsiedztwie Rembrandta. Wystawę prac Jeffa Koonsa, którego artystyczne pomysły sprzedawane są za rekordowe sumy, można oglądać w nowojorskim Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

Przez następne 9 dni Turcy będą próbowali przypomnieć światu, że krajem tulipanów wcale nie jest Holandia. Ojczyzną tego wiosennego kwiatu jest właśnie Turcja. W Stambule trwa kolorowy festiwal tulipana.

Gdyby nie sumienie, odnowa domu wyniosłaby znacznie mniej, a tak... 42-letnia Brytyjka, Catherine McGuigan do kosztów remontu musi teraz doliczyć koszty pochówków szkieletów, które odkryto pod podłogą jej jadalni.

Peruwiańczyk Medina Cruz przepłynął Titicacę - najwyżej położone jezioro na świecie. Pływak chciał w ten sposób udowodnić władzom FIFA, że decyzja o zakazie rozgrywania międzynarodowych meczy piłkarskich na dużych wysokościach jest błędem i powinna być natychmiast odwołana.

Harry Lee McGinnis ma 80 lat i jeden cel - okrążyć glob. Zamiast Ziemię oblecieć samolotem, opłynąć statkiem czy objechać koleją - pan McGinnis postanowił ją obejść. Idzie już 16 lat.

Prawosławny duchowny z Czelabińska na Syberii poświęcił klub striptizowy. Uczynił to w dobrej wierze, gdyż właściciele powiedzieli mu, że to szkoła baletowa - podał w poniedziałek portal informacyjny Ananova.

Był wielki tort, rodzina, przyjaciele, dziennikarze i życzenia - już nie stu, ale co najmniej 200 lat. Amerykanka Edna Parker świętowała swoje 115. urodziny.

"Ukryte miasto" w Laosie zostało otwarte dla turystów. Rząd tego państwa postanowił umożliwić zwiedzającym podziwianie położonej w górach sieci jaskiń, w których ukrywali się przed laty laotańscy komuniści.

Niemiecka policja była zdumiona tym widokiem. Zobaczyła mężczyznę, który biegł główną autostradą w Bawarii popychając przyczepę. Funkcjonariusze zdumieli się jeszcze bardziej, gdy okazało się, że osobnik polskiej narodowości właśnie jest w trakcie pielgrzymki do Portugalii.

Pierwszy festiwal tatuażu w Moskwie cieszył się taką popularnością, że organizatorzy po raz drugi zaprosili twórców malunku na ciele do Moskwy.

Znany z seriali "M jak miłość", "Egzaminu z życia" i "Niani" aktor nie ujął najpierw jury, a potem widzów. Marek Kaliszuk i Nina Tyrka zakończyli przygodę z "Tańcem z gwiazdami".

Książę William sprawił nie lada niespodziankę swojej dziewczynie Kate Middleton. W błyszczącym helikopterze brytyjskich sił powietrznych wylądował w ogrodzie jej rodziców.

Ponad 100 mężczyzn z kilku krajów stanęło w Niemczech do konkursu na najbardziej ekstrawaganckie wąsy i brody. Panowie mierzyli się w takich konkurencjach jak zarost naturalny i stylizowany.

Nowy ośrodek hodowli pandy wielkiej powstaje w chińskim rezerwacie Wolong w południowo-zachodnich Chinach, w prowincji Syczuan. Będzie to szansa na ocalenie tego gatunku, zagrożonego wyginięciem.