Ciekawostki

Ciekawostki

Izraelski fryzjer stanął przed nie lada zadaniem. Postanowił pobić rekord świata w obcinaniu włosów jak największą liczbą nożyczek jednocześnie i... udało mu się.

Takie znalezisko nie trafia się codziennie. Panu Mariuszowi z Wałbrzycha udało się na plaży w Ustce znaleźć niezwykły, bo aż półkilogramowy bursztyn. Informację dostaliśmy na skrzynkę Kontakt TVN24 od internuatki Agaty.

Nominowany do nagrody Grammy Filip Quint zagrał niezwykły koncert, dedykowany taksówkarzowi Mohammedowi Khalilowi. Chciał w ten sposób podziękować kierowcy za zwrócenie mu jego wartych 4 miliony dolarów skrzypiec Stradivariusa, które przez nieuwagę zostawił na tylnym siedzeniu taksówki.

Marynarka inspirowana strojem Supermana czy suknia przypominająca kostium Catwoman to tylko niektóre eksponaty, jakie już od środy będą mogli oglądać odwiedzający Metropolitan Museum w Nowym Jorku.

Który z mężczyzn nie marzył będąc dzieckiem, aby zostać policjantem, strażakiem lub... operatorem koparki. To ostatnie marzenie postanowiła spełnić jedna z niemieckich firm. Otworzyła ona koło Berlina wielką piaskownicę, po której można jeździć koparką.

"Po 60-tce można już się tylko wnukami opiekować" - nic bardziej mylnego. Najlepszy przykład tego dali emeryci z Nowego Jorku. Skaczą, tańczą, bawią przechodniów, a to wszystko przy dźwiękach muzyki ... hip hop.

W pierwszą niedzielę maja w wielu krajach na całym świecie celebrowano Święto Śmiechu. Polacy, którzy co roku zapominają o tym dniu, mogą brać przykład z Hindusów. Ulice Delhi, Bombaju i Bhopalu wypełniły roześmiane twarze.

Kto wywoła największy plusk skacząc do wody na bombę. Taki konkurs rozegrano w Wielkiej Brytanii. Nie tylko konkurs był jedyny w swoim rodzaju, ale także biorący w nim udział zawodnicy.

Niemiecki pilot wylądował samolotem na szczycie najwyższej góry w Niemczech - położonego w bawarskich Alpach Zugspitze. Ten wyczyn miał upamiętnić ostatnią taką próbę podjętą przed 50 laty.

700 kilogramów biszkoptów, 140 kilogramów cukru, 125 kilogramów czekolady - tyle było potrzeba, by stworzyć największy czekoladowy parowóz i ustanowić rekord świata. Tego zadania podjęli się cukiernicy w Wolsztynie.

Perfekcję można osiągnąć we wszystkim - nawet w miotaniu ogromnym kapciem. W Czersku w województwie pomorskim mieszkańcy po raz jedenasty zorganizowali mistrzostwa świata w rzucie laczkiem. Liczyła się przede wszystkim dobra technika i... dobra zabawa.

Śpiewać każdy może. Jednak tego, co robi Jakub Żmijowski, śpiewem raczej nazwać nie można. Wystarczy mu mikrofon i już zamienia się w człowieka-orkiestrę. A to nie byle kto, bo mistrz polski w human beatboxingu.

Dajmy szansę pile - apeluje organizator koncertu, na którym wystąpią artyści z całego świata... grający na piłach. Koncert odbędzie się w Zielonej Górze, a dodatkową atrakcją będzie próba pobicia rekordu Guinessa w egzotycznej kategorii: grupowa gra na pile.

Nie lada odwagi wymagają od mieszkańców wioski w środkowych Włoszech miejscowe obchody dnia świętego Dominika. Procesja z figura świętego to nic nadzwyczajnego - choć trzeba dźwigać... Ale po figurze pełzają węże... Żywe...

Osły to na co dzień zwierzęta niezwykle pracowite. Nic zatem dziwnego, że w święto pracy i one mają wolne. W meksykańskim miasteczku Otumba 1 maja to w zasadzie Dzień Osła.

Jeśli wierzyć peruwiańskim projektantkom bielizny, w tym sezonie najmodniejsze są majtki przylegające do bioder. Nie oznacza to, że inne typy intymnej garderoby należy odłożyć na dno szafy.

Dennis Rodman został aresztowany. Słynny koszykarz odpowie za pobicie kobiety.

Dziki zachód w północnej Polsce. W Grudziądzu można spotkać prawdziwych kowbojów. Kansas City to miejsce, gdzie lepiej nie pokazywać się bez broni i ostróg przy butach.

Pudzian poszukuje kandydatów do swojego zespołu. Wymagania? Na przykład: podnieść minimum osiem razy 135-kilogramową belkę. – Poziom jest coraz wyższy – chwali Mariusz Pudzianowski.

Powstał wcześniej niż internet i już od 30 lat utrudnia życie jego użytkowników. Spam, czyli niechciana poczta, mimo wysiłku programistów świetnie funkcjonuje w sieci. A skuteczny na spam sposób jest tylko jeden: kasować nie czytając.