Ciekawostki

Ciekawostki

Dennis Rodman został aresztowany. Słynny koszykarz odpowie za pobicie kobiety.

Dziki zachód w północnej Polsce. W Grudziądzu można spotkać prawdziwych kowbojów. Kansas City to miejsce, gdzie lepiej nie pokazywać się bez broni i ostróg przy butach.

Pudzian poszukuje kandydatów do swojego zespołu. Wymagania? Na przykład: podnieść minimum osiem razy 135-kilogramową belkę. – Poziom jest coraz wyższy – chwali Mariusz Pudzianowski.

Powstał wcześniej niż internet i już od 30 lat utrudnia życie jego użytkowników. Spam, czyli niechciana poczta, mimo wysiłku programistów świetnie funkcjonuje w sieci. A skuteczny na spam sposób jest tylko jeden: kasować nie czytając.

Steve Truglia, były żołnierz brytyjskich Specjalnych Sił Powietrznych, spróbuje pobić rekord Guinnessa w skoku ze spadochronem. Steve zamierza skoczyć z wysokości ponad 35 kilometrów nad ziemią - czyli z górnych warstw stratosfery.

Australijskim naukowcom udało się bez ingerencji genetycznej wyhodować jabłko, którego miąższ wystawiony na działanie powietrza, po przekrojeniu, czy obraniu ze skórki, nie brązowieje. Owoc sprzedawany pod nazwą "Zaczarowane jabłko" (ang. - Enchanted) ma być hitem eksportowym kraju.

Ostatnio głośno było o nosorożcu białym, który niedawno przyszedł na świat w Londynie. Teraz czas na Niemcy i kilkudniowego nosorożca indyjskiego, najnowszą dumę berlińskiego zoo.

Nie cichnie zamieszanie wokół brazylijskiego gwiazdora Ronaldo. Znany z zamiłowania do pięknych kobiet mistrz piłkarski poskarżył się policji na zachowanie... transwestytów, którym zarzuca wymuszenie i kradzież.

W nowojorskim ogrodzie botanicznym zakwitły drzewa wiśni. Dla mieszkających tam Japończyków to czas szczególny - kwiat wiśni to jeden z symboli ich kraju. Z tej okazji już 27 raz odbył się festiwal kultury japońskiej. Były pokazy sztuk walki i gry na tradycyjnych bębnach zwanych Taiko.

Niemcy mają białego misia Knuta - Brytyjczycy natomiast białego nosorożca. Stukilogramowe "maleństwo" ma trzy tygodnie, a przyszło na świat w ogrodzie zoologicznym w Wipsnade pod Londynem.

Ta lektura ma szanse wstrząsnąć Polską, a na pewno to będzie prawdziwy hit wydawniczy. Jak dowiaduje się "Super Express" Dorota Rabczewska, czyli Doda pisze książkę.

Kopią, pielą, sadzą. Po zachodzie słońca, bo ich działalność jest nie całkiem legalna. Ich ręce zmieniają osierocone i zaniedbane ogródki w kwieciste klomby. Kim są "ogrodowi partyzanci"?

Albo Ronaldo był tak pijany, że nie odróżnił mężczyzn od kobiet, albo ma bardzo nietypowe zainteresowania.... Trójka brazylijskich transwestytów złożyła doniesienie na policję twierdząc, że napastnik Milanu najpierw chciał się z nimi zabawić a potem im groził.

Austria i Szwajcaria wykorzystuje wszystko by promować zbliżające się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Z okazji turnieju wyprodukowano specjalny papier toaletowy z wypowiedziami byłego kontrowersyjnego reprezentanta Austrii Toniego Polstera.

Burmistrz małego miasteczka Lo Prado w Chile, postanowił rozdawać Viagrę - znany lek na zwiększenie potencji u mężczyzn - wszystkim mieszkańcom po dześćdziesiątce w celu "poprawy jakości życia" - poinformowały lokalne media.

Zamiast krążka na zimnej tafli lodu - rozgrzana do czerwoności kula ognia. To także hokej, tyle że w wersji meksykańskiej.

Ważą ponad 100 kilogramów, ale tańczą lekko jak piórka. Kubańskie artystki udowadniają, że balet ma różne wymiary - w tym przypadku dosłownie XXL.

Mało wyrafinowani amatorzy cudzych aut grasują na warszawskim Mokotowie. Trzech złodziei próbowało rozebrać na części "malucha" wprost przed obiektywem policyjnej kamery.

Kreatywność pracowników nie zna granic. W Niemczech zorganizowano wyścigi na fotelach biurowych. Pomysł zaczerpnięto od Szwajcarów, którzy na krzesłach ścigają się już ponoć od dawna.