Ciekawostki

Ciekawostki

Do sofy wystarczyło przykręcić kółka, zamocować hamulec, by z zrobić z niej wyścigowy pojazd i wziąć udział z rajdzie ulicami Lizoby. A stawka była wysoka - bilet na festiwal Rock w Rio.

Gdańszczanie mają nie lada problem. Kibic miejscowej Lechii oderwał kawałek rzeźby ze słynnej fontanny Neptuna. Pech chciał, że to właśnie ten fragment pomnika zasłaniał przyrodzenie władcy mórz i przez jakiś czas dumny Neptun bezwstydnie prezentował je przechodniom.

Rywalka niani Frani nie zatańczy w finale "Tańca z gwiazdami". Tamara Arciuch odpadła w niedzielę w półfinale siódmej edycji tanecznego show.

Z okazji 30-lecia istnienia ogrodu Fauny Polskiej w Bydgoszczy, jego pracownicy postanowili świętować nie tylko między sobą, ale także ze znajdującymi się tam zwierzakami. Najsowiciej obdarowanym okazał się niedźwiedź brunatny - otrzymał czekoladowy tort.

Thomas Godoj, urodzony w Rybniku imigrant z Polski, podbił serca Niemców i wygrał najnowszą edycję programu telewizyjnego „Niemcy szukają supergwiazdy”. Program formułą odpowiada emitowanemu w Polsce show pt. „Idol”.

Teksańskie byki i kowboje z całego świata. W San Antonio odbyły się zawody w ujeżdżaniu byków. Wygrał Brazylijczyk Valdiron de Oliveira.

Uroda to nie wszystko. Liczy się także zwinność i urok osobisty - przynajmniej na międzynarodowym spotkaniu psiej elity. Na niezwykłej wystawie spotkało się ponad tysiąc czworonogów i jeszcze więcej ich dumnych właścicieli.

Żeby poprawić komfort życia lub je trochę udziwnić, Japończycy potrafią zrobić prawie wszystko. Tym razem stworzyli lodowisko... bez lodu

Kto powiedział, że pielenie trawnika jest nudne? Uczestnicy II Mistrzostw Polski w wyrywaniu chwastów na czas udowodnili, że nawet starcie z mało agresywnymi mleczem i stokrotką może być ekscytujące.

Francuska bagietka - podstawa paryskiego śniadania - wciąż tak samo smaczna i tak samo droga. Mimo spadku cen zboża, piekarnie nie planują zmian w swoich cennikach. Obowiązkowy element paryskiego śniadania to teraz symbol nagłego wzrostu cen żywności we Francji.

Nad Koninem zaroiło się od... balonów. Do miasta już po raz szósty zjechali miłośnicy balonowych lotów na zawody organizowane przez koniński aeroklub. Przez weekend można podziwiać 12 załóg, które powalczą o Puchar Prezydenta Konina.

Iguany to przemiłe zwierzęta. O tym, że także smaczne, wiedzą dobrze mieszkańcy Meksyku. Gady są tam bardzo lubiane. Okazuje się jednak, że aż za bardzo - iguanom, uważanym za lokalny przysmak, grozi wyginięcie.

O amerykańskich dowcipach o Polakach, polskiej kiełbasie i tym, jak być zawsze pięknym opowiadała na konferencji prasowej Sharone Stone, która od czwartku przebywa w Polsce. W piątek wieczorem weźmie udział w prezentacji nowego samochodu marki Lexus - ISF.

Podobno start i lądowanie to najtrudniejszy moment dla pilota samolotu. Najdrobniejszy błąd może skończyć się tragicznie - ale nie zawsze, co potwierdza przypadek pilotów dwóch małych samolotów w Teksasie.

Pogoń kota za myszą skończyła się awarią, która sparaliżowała na trzy doby większą część Tirany. - Zrobiliśmy zdjęcia, bo nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieliśmy - tak sprawę skomentował rzecznik firmy energetycznej.

Według jury zatańczyli najsłabiej, znaleźli się na końcu stawki, ale obronili ich telewidzowie. Edyta Śliwińska, polska tancerka, która po raz szósty występuje w amerykańskim "Tańcu z gwiazdami" i jej partner Jason Taylor, zawodnik jednej z drużyn NFL, znaleźli się w finale programu. Pani Edyta to ulubienica publiki i jedyna tancerka, która wystąpiła we wszystkich edycjach programu - o jej sukcesie pisze m.in. portal presschicago.

Dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych. W Finlandii powstała pierwsza na świecie wersja opery dla głuchoniemych. Zamiast doniosłego śpiewu - język migowy.

Praca dyrygenta to bez wątpienia ciężki kawałek chleba. Dlaczego więc nie mógłby robić tego... robot? Na taki pomysł wpadli oczywiście Japończycy, którzy skonstruowali "Asimo" - najprawdziwszego robota dyrygenta.

We Wrocławiu doszło do niezwykłego pokazu. 120 okien w akademiku przy ul. Wittyga zamieniło się w ogromny ekran, na którym wystąpił słynny Reksio z kreskówki. Projekt nosił wdzięczną nazwę P.I.W.O - czyli Potężny Indeksowy Wyświetlacz Oknowy.

Świat wirtualny coraz częściej zlewa się z rzeczywistym. Wiedzą o tym twórcy internetowej gry z przygodami Conana Barbarzyńcy, którzy w osobliwy sposób promowali swoją produkcję pod słynną skocznią narciarską w Holmenkollen.