Ciekawostki

Ciekawostki

Podziwiajcie, przyszłe mężatki! Światowi dyktatorzy ślubnej mody przedstawili w środę w Barcelonie najnowsze kolekcję sukni. Po chwilowym zachwycie różami i fioletami, do łask znów wraca biel.

Kazik Staszewski, wokalista i okazjonalnie felietonista, promuje swoją książkę. Z przytupem. - To jest moje gniazdo, mój dom i wk.... mnie, że dozorca mojego kraju jest kretynem albo niekompetentnym ignorantem - stwierdził w Radiu Wrocław.

Jeże nie potrafią unikać samochodów, dlatego masowo giną na brytyjskich drogach - alarmuje BBC dodając, że to cywilizacyjne niedostosowanie może być powodem spadku populacji jeży na Wyspach.

Gorączka przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej sięga zenitu. Futbol obecny jest niemal wszędzie. Jak się okazało może wkraść się także do... kościoła. W Austrii otwarto wystawę pokazującą podobieństwa między tym sportem a religią.

Oryginalną metodę walki ze złodziejami wymyślił sklepikarz z Kolorado. Złapanym rabusiom dawał wybór - albo o ich występku doniesie policji, albo oddadzą mu jeden but. Nowatorska metoda nie spodobała się stróżom prawa.

Rzymskie ZOO ma nową atrakcję. Kilka dni temu na świat przyszła mała żyrafa i od razu stała się ulubieńcem zwiedzających. Wyczuły to władze ZOO, które na 8 czerwca zapowiedziały zorganizowanie wielkiej imprezy - oczywiście z żyrafką w roli głównej.

Czy Paweł Małaszyński stanie twarzą w twarz z Ryszardem Kaliszem? Czy Roman Kosecki będzie tak skuteczny jak za czasów gry w Legii? Kto strzeli pierwszego gola – Szymon Majewski czy Marek Sawicki? Czy Faktowcy wykiwają zawodników PO i PSL? 1 czerwca o godzinie 13:45 na warszawskiej Legii rozegrany zostanie wyjątkowy mecz.

Chociaż Pascal Brodnicki, który przygotowuje środowy obiad dla Lecha Kaczyńskiego i Nicolasa Sarkozy'ego, nie chciał podać szczegółów prezydenckiego menu, zdradził TVN24, że głowy państw będą delektować się m.in. rydzami i piernikami z Torunia.

Wiatr, deszcz i błoto nie powstrzymały dziesiątek zapaleńców przed uczestnictwem w najdziwniejszych zawodach w Wielkiej Brytanii. Na Cooper's Hill w południowej Anglii odbył się doroczny wyścig za... serem.

Chmury nad głową Janusza Palikota coraz czarniejsze. PO chce go zawiesić w prawach członka, PiS – odwołać z funkcji szefa komisji Przyjazne Państwo. Czy najsłynniejszemu harcownikowi RP przyda się w ich rozpędzaniu doświadczenie Łowcy Smoków?

Dziesiątki ubranych w skóry motocyklistów zajechały pod Biały Dom. Wbrew pozorom nie był to jednak zlot miłośników dwóch kółek, a wizyta organizacji wojskowych weteranów.

Książę Karol, następca brytyjskiego tronu, ma służącego, którego zadaniem jest wyciskanie jego panu pasty na szczoteczkę do zębów - donosi niedzielny "Mail on Sunday".

Siódmą edycję "Tańca z gwiazdami" wygrała Magdalena Walach. Oprócz Kryształowej Kuli zwyciężczyni otrzymała krwistoczerwoną Corvettę. Wytańczyła ją w parze z Cezarym Olszewskim.

- Nie przenoście nam stolicy do Krakowa – śpiewają mieszkańcy tego pięknego miasta. Zdaniem warszawiaków, przez ten apel przebija zawiść. Według krakusów, warszawiacy "mogą się wypchać". A co by było, gdyby Kraków był stolicą Polski? Sprawdzała to TVN Discovery Historia i Brian Scott.

24 - tyle autobusów przeskoczył na motorze Amerykanin Rob Knievel. Kaskader przeleciał nad pojazdami i wylądował między dwoma kilkumetrowymi płomieniami. Poprzedni rekord w przeskakiwaniu samochodów należał do jego ojca, słynnego Evela Knievela i wynosił 14 autobusów.

Fiński kierowca Formuły 1 Kimi Raikkonen wygrał w Monako jeszcze nie wyścig wprawdzie, ale aukcję, której przedmiotem był piękny samochód należący do pięknej aktorki.

Ledwo nauczyli się chodzić i mówić, a rodzice już gonią ich na zajęcia na polu golfowym. W Chinach w Szanghaju otwarto Akademię Golfa. Tajniki sportu dla dżentelmenów zgłębiają nawet trzyletnie dzieci.