Ciekawostki

Ciekawostki

Po sześciu latach starań Zoo w Poznaniu ma w końcu swoje słonie. Choć zwierzątka jeszcze nie przyzwyczaiły się do nowych pomieszczeń i z trudnością nawiązują kontakt z nowymi opiekunami, to niewątpliwie staną się wielką atrakcją poznańskiej słoniarni.

Berlin zaczyna ofensywę uprzejmości, dobrego humoru i przyjaznego podejścia do bliźniego. Do akcji setkami zamierzają się włączyć policjanci i pracownicy komunikacji. W ten sposób stolica Niemiec ma podbić serca milionów turystów

Aż przez 581 lat w szwajcarskim kantonie Lucerna obowiązywało osobliwe prawo. Ustanowiony w 1482 roku zakaz nie pozwalał jego mieszkańcom tańczyć w niektóre święta religijne. O ile nie dziwi jeszcze szlaban na tańce w Wielki Piątek, czy Środę Popielcową, to zakaz tańczenia w Boże Narodzenie i w Zielone Świątki może wydawać się nieco dziwny.

Samiec szympansa planował ataki na zwiedzających szwedzkie zoo. Zdaniem jego opiekunów, podstępny zwierzak zbierał kamienie, aby później ciskać nimi w turystów. Co więcej, małpa nauczyła się nawet kruszyć elementy swojego wybiegu, aby uzyskiwać z nich kolejne pociski.

Te wybory miss należą do najbardziej emocjonujących na świecie, rywalizują w nich bowiem proste pracownice rosyjskiego przemysłu nuklearnego! Miss Atom 2009 została Jekaterina Bułhakowa - gratulujemy!

Doroczny konkurs na "Miss Najdłuższych Włosów" na Litwie rozstrzygnięty. Wygrała 20-latka, której loki mierzyły rekordowe 127 cm. Startowała w konkursie już po raz siódmy - i wreszcie jej włosy osiągnęły odpowiednią długość.

Władze Czeczenii namawiają rodziców, by nowonarodzonym chłopcom nadawać imię proroka. Co więcej, za każde nadane imię na cześć Mahometa dostać będzie można sporą sumę pieniędzy.

To największa złota moneta na świecie, pół metra średnicy, 100 kg cennego kruszcu w jednym kawałku. Po raz pierwszy i tylko przez kilka godzin będzie można zobaczyć ten wyjątkowy przedmiot w Polsce. Na świecie jest tylko 5 takich egzemplarzy.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy chce zacieśnić marne jak do tej pory więzy z Meksykiem. Stąd jego wizyta w tym kraju. Jednak oprócz pracy Sarkozy pozwolił sobie na małą przyjemność. Wraz ze swoją żoną odwiedził prekolumbijskie miasto Teotihuacan.

Osiem miesięcy trwała podróż Żucia do domu. To właśnie osiem miesięcy temu zaginął swoim właścicielom na terenie zachodniej Serbii. Teraz nagle zjawił się pod drzwiami. - Obchodziliśmy po nim żałobę - mówi zaskoczony właściciel.

Na co dzień polityczni rywale, teraz wspólnie śmieją się z Mirosława Orzechowskiego, którego przyłapano na prowadzeniu auta po alkoholu. - Sondaże mogą uderzyć do głowy - śmiał się w Radiu ZET Marek Jurek i dodawał - to gwałtowny spadek poparcia - z 5 proc. do 2,2 promila! Stanisław Żelichowski przekornie skwitował: - Trzeba przyznać, że większość narodu by się nie podniosła po 2,2 promila.

Kiedy większość więźniów spędza długie godziny rozmyślając, jakby się wydostać na wolność, to pewien Amerykanin ze stanu Georgia zachodził w głowę, jak za kraty wrócić. Wrócił. Został aresztowany za próbę włamania do więzienia.

Zepsuty bankomat to nie zawsze strata dla posiadaczy kart płatniczych. Przekonali się o tym mieszkańcy włoskiego miasta Bari, którzy przez kilkanaście godzin mogli korzystać z bankomatu, który wydawał dwa razy więcej pieniędzy, niż zażyczyli sobie klienci.

Choć właśnie wybiła mu 50-tka, nadal pozostaje małym chłopcem. Mikołajek broi, śmieszy i uczy już od pół wieku. Francuzi postanowili uczcić swoją narodową dumę i zorganizowali na cześć Mikołajka specjalną wystawę.

Co łączy eurodeputowanego Marka Siwca i szefa Kancelarii Prezydenta Marka Kownackiego? Całkiem celną odpowiedzią byłoby: wspólna teściowa. Obaj politycy posłużyli się tym samym niewybrednym dowcipem, by wyjaśnić mieszane uczucia wobec zgłoszenia kandydatury Włodzimierza Cimoszewicza na szefa Rady Europy.

Cztery osoby wpadły do wody, kiedy trap statku „Fantazja” odsunął się od brzegu. Powodem wypadku był silny wiatr, który wiał z prędkością ponad 100 km/h.

Jeśli macie żyłkę finansisty (lub hazardzisty) i podniecają Was wielkie inwestycje, to z pewnością nie przegapicie warszawskich eliminacji do Światowych Mistrzostw w grze Monopol, które odbędą się już w sobotę w Blue City. Jest o co walczyć bo zwycięzcę ogólnopolskich eliminacji czeka wycieczka do Las Vagas i szansa na wygranie 20 tysięcy dolarów.

Najgrubszy mężczyzna świata, Manuel Uribe wciąż nie może chodzić, ale z nieukrywaną radością ogłosił, że będzie jeździł przystosowanym do jego potrzeb pojazdem. Uribe trafił do księgi rekordów Guinessa, gdy w 2007 roku osiągnął wagę 570 kg. Za pomocą diety zdołał zrzucić ponad jedną trzecią wagi i w 2008 roku ważył 360 kg.

Orzeł rozbił przednią szybę i wylądował w kabinie w ciężarówki. Wydarzyło się to na autostradzie w Stanach Zjednoczonych w Newadzie.