Ciekawostki

Ciekawostki

Szalony odkrywca na krześle z balonami czy pionier nowej gałęzi awiacji? Śledząc dokonania Kenta Coucha można powiedzieć, że zdecydowanie to drugie.

Głodujące dzieci, fundacja pomagająca biednym... wiele jest szczytnych celów, na które można przeznaczyć pieniądze w swoim testamencie. Pewna ekscentryczna Amerykanka postanowił jednak zostawić miliardy swoich dolarów...psom.

Japońska firma First Advantage przyjmuje zamówienia na ceremonię zaślubin w kosmosie. Ta przyjemność młodą parę będzie kosztowała 2,3 mln dolarów.

Do czego może doprowadzić niespełniona miłość? Odrzucony kochanek tak bardzo chciał spotkać się ze swoją dawną sympatią, że postanowił porwać jej ulubionego konia. Za głupi wybryk trafił do aresztu.

Któż nie chciałby stać się choć na chwilę niewidzialnym? Amerykańscy i australijscy naukowcy twierdzą, że jeśli Harry Potter może, to my też.

Zaginął słynny szympans Moe. Cała Kalifornia żyje poszukiwaniami człekokształtnego 42-latka.

Zamiast przytulnych zamkniętych saloników - przezroczyste ścianki działowe, personel w "przyzwoitych strojach" i wszędzie kamery - tak będą wyglądać chińskie bary karaoke, kluby i dyskoteki. Półoficjalne jaskienie prostytucji i hazardu mają dzięki temu zmienić się w szacowne lokale.

Rosyjska ruletka nie musi być niebezpieczna - pod warunkiem, że zamiast rewolwerów używa się jajek. W tej oraz w innych konkurencjach, zmierzyli się uczestnicy trzecich juz mistrzostw świata w rzucaniu jajami.

Angelina Jolie, która spodziewa się dziecka - a raczej dwojga dzieci, bliźniaków, trafiła do szpitala w Nicei. To jednak tylko rutynowa wizyta, którą aktorka planowała od dawna. Jak zapewniają lekarze, ciąża rozwija się doskonale.

Futbol to towar, jak każdy inny. Mistrzostwa Europy dobiegły końca, więc ich główni aktorzy są już niepotrzebni. Można ich pociąć, połamać i zawieźć tam, gdzie ich miejsce - na śmietnik.

Hipopotamica Bresta skończyła w poniedziałek 50 lat. Z urodzinowymi życzeniami do ZOO w Kijowie śpieszyły prawdziwe tłumy. Pocieszne zwierze otrzymało całą górę prezentów.

Setki demonstracji w sprawie chińskiej polityki w Tybecie nie dały takiego skutku jak rozmnażające się glony z gatunku Enteromorpha prolifera. Popularne algi zalały wybrzeże Qingdao, gdzie za półtora miesiąca mają się odbywać olimpijskie regaty. Z lazurowych wód i złotych plaż została tylko masa zielonej mazi, która może zagrozić zawodom żeglarskim.

Wielka ucieczka, na miarę tej z filmu "Madagaskar", wstrząsnęła spokojnym na co dzień Amsterdamem. Z cyrku zbiegło tam 20 zwierząt. Policja już szuka głównego prowodyra wydarzenia. Pierwsze tropy wskazują na... żyrafę.

- Ta syrenka dokładnie we wrześniu skończy 41 lat, rok produkcji 1967, jedna z pierwszych 104 jakie się pokazały, wyprodukowana oczywiście jeszcze w FSO. No i ja tym samochodem jeżdżę 40 lat - o swojej dumie opowiadał w "Poranku TVN24" Andrzej Kulesza, posiadacz jednej z pierwszych Syrenek 104.

Pewien ośmioletni Szwed postanowił wyprawić swoje urodziny - swoim kolegom i koleżankom rozdał więc zaproszenia i rozpoczął przygotowania do "hucznej zabawy". Na jego nieszczęście o imprezie nie poinformował dwóch rówieśników z klasy... Władze szkoły, do której uczęszcza uznały, że należy mu się za to kara.

25 lat temu z taśmy produkcyjnej zjechała ostatnia syrenka. Rocznica to dobra okazja do "podrasowania" własnej Syrenki. Co więcej, jak donosi Polska, kilka drobnych firm poważnie przymierza się do wznowienia ich produkcji.

"Buns guns", czyli w wolnym tłumaczeniu "wybuchowe bułki" - to nazwa jednego z fast foodów na południowych przedmieściach stolicy Libanu, Bejrutu. W tej "restauracji" zamiast jeść z gracją przy dźwiękach fortepianu, posiłki "pochłania się" szybko pod lufami karabinów. Tutaj każda kanapka może cię zabić...

Setki osób przybyło na Imperial Beach w południowej Kalifornii, aby obejrzeć niecodzienne widowisko - 60 psów rywalizowało tam o tytuł króla surfingu.

Rockmani z zespołu Aerosmith wystąpią w najnowszej odsłonie gry "Guitar Hero". Teraz każdy będzie mógł wcielić się w Steve'a Tylera czy któregos z jego kumpli z grupy. Jedyne co trzeba zrobić, to włożyć grę do konsoli, odpalić - i odlecieć w szalonym, rockowym brzmieniu.