Ciekawostki

Ciekawostki

Coraz szybszy styl życia, złe odżywianie, brak czasu na przyrządzenie "normalnego" posiłku przyczyniają się do tego, że Polacy tyją. Z badań TNS OBOP wynika, że prawie jedna trzecia Polaków ma problemy z nadwagą.

Zoo w Kownie ma nową atrakcję, która zepchnęła na drugi plan wszystkie inne zwierzęta - małe lwiątko. Urodzony w lipcu maluch to drugie dziecko stałych mieszkańców ogrodu: ośmioletniego Simby i siedmioletniej Moli.

Być może 9 października będzie kiedyś wielkim świętem na naszej planecie. Portal społecznościowy BEBO zorganizował akcję, której finałem jest nadanie wiadomości do planety odległej o 20 lat świetlnych od Ziemi. Czy otrzymają ją inteligentne istoty z innej części naszej galaktyki? A jeśli tak, to czy na nią odpowiedzą?

Wyleczone, podtuczone i szczęśliwe - pingwiny Magellana wracają do domu, po kuracji w brazylijskich klinikach. Ponad 50 ptaków odbyło trzydniową podróż morską na rodzinną Antarktydę.

"Jedna oktawa dziennie odsuwa karła", to hasło konkursu na najlepszy wiersz, złożony z ośmiu wersów, wyśmiewający bądź krytykujący, premiera Włoch Silvio Berlusconiego.

Białoruski samolot leci z Libii do Austrii, nad Zatoką Neapolitańską w pościg za nim ruszają dwa włoskie F-16. Myśliwce, by dogonić maszynę z krainy żubrów i Łukaszenki z hukiem wchodzą w prędkość naddźwiękową. Przerażeni hałasem mieszkańcy Neapolu ze strachem patrzą w kierunku Wezuwiusza. Na miejsce podąża wojsko...

Okazuje się, że nie trzeba grać w "Nocy żywych trupów", "Martwicy mózgu", ani w innym z wczesnych filmów Petera Jacksona, by zostać napadniętym przez zwłoki. Na atak ze strony nieboszczyka można się narazić także w... ukraińskim zakładzie medycyny sądowej.

Nick Nolte, który na ekranie nie raz wychodził z najgorszych tarapatów, tym razem naprawdę umknął zagrożeniu. Aktor musiał uciekać ze swojej luksusowej willi w Malibu, w której wybuchł pożar.

Pewien przedstawiciel zachodniej cywilizacji postanowił pokazać, że nic nie znaczy dla niego tysiącletnia japońska tradycja. Aby to podkreślić, wskoczył nago do fosy Pałacu Cesarskiego w Tokio.

Białe musujące wino popłynęło z kranów w w miasteczku Marino pod Rzymem. Cud? Nie, pomyłka hydraulika.

Od niego się wszystko zaczęło i Pamela mu tego nie zapomni! W 82. urodziny twórca "Playboya" otrzymał wyjątkowy prezent. Czekoladowy torcik wręczyła mu bowiem Pamela Anderson w swojej popisowej kreacji - na golasa.

Mordercze warunki jezdne nie powstrzymały prawdziwych zawodowców. W angielskim Pulborough grupa twardzieli spotkała się, żeby powalczyć o tytuł Mistrza 2008 roku. W wyścigach kosiarek.

Całe USA ma tylko jednego Obamę, kandydującego na najważniejszą funkcję w kraju. Tymczasem w brazylijskich wyborach samorządowych startowało aż ośmiu Baraków Obamów! Żaden nie wygrał...

Uroczysta parada zabytkowych citroenów 2CV przejechała ulicami stolicy Chile, Santiago, z okazji 60 rocznicy powstania tego samochodu. Mały citroen jest tak popularny w Chile, że prezydent klubu miłośników citroena Eduardo Morales mówi, że nie wie, kogo kocha bardziej - auto czy swoją żonę.

Dzielą ich wieki, ale nadal budzą wiele emocji. Teraz razem znaleźli się na liście 10 najważniejszych Polaków wg CNN. Doda - idolka wielu nastolatków, uważana za jedną z najbardziej kontrowersyjnych gwiazd polskiego show biznesu, na jednej liście znalazła się m.in. z Janem Pawłem II, Mikołajem Kopernikiem i Marią Skłodowską-Curie.

Troje śmiałków - Nowozelandka, Kanadyjczyk i Brytyjka - zdobyło się na odwagę i skoczyło ze spadochronem z samolotu lecącego nad najwyższym szczytem na Ziemi - Mount Everestem w Nepalu. Spadochroniarze to Holly Budge z Wielkiej Brytanii, Wendy Smith z Nowej Zelandii i Neil Jones z Kanady. We trójkę wyskoczyli z samolotu lecącego na wysokości prawie 9 tysięcy metrów n.p.m. - czyli ledwie kilkaset metrów nad północno - zachodnim zboczem najwyższej góry świata. To pierwsze takie skoki w historii spadochroniarstwa.

Dwie operacje i namiot tlenowy - 5 tysięcy funtów. Czteromiesięczna rehabilitacja - kolejne pięć tysięcy. Przyjemność usłyszenia jak kot miauczy: bezcenne. Za wszystko inne zapłacisz. Słono.

Setki uczestników i prawie milion fanów podniebnych zmagań. W Stanach Zjednoczonych trwają największe i najbardziej prestiżowe zawody baloniarskie na świecie. Zawody rozpoczęły się w ubiegłą niedzielę i potrwają do 12 października. Jednak, jak podkreślają organizatorzy, w zawodach chodzi bardziej o wspólną zabawę i radość z latania niż ostrą walkę o zwycięstwo.

W kraju kwitnącej wiśni wszystko jest możliwe! Do listy japońskich osobliwości należy dodać kolejną. W jednej z knajpek w mieście Utsunomiya na północ od Tokio, gości obsługują oryginalni kelnerzy - dwa makaki.

Salsa Ilony Felicjańskiej i Roberta Kochanka nie przypadła do gustu widzom i jurorom "Tańca z gwiazdami". Para odpadła w piątym odcinku ósmej edycji programu.